Kilka dni temu w Internecie rozgorzała dyskusja dotycząca wystawienia do reprezentowania Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji Rafała Brzozowskiego. Okazuje się, ze sam Jacek kurski ma już dość medialnej nagonki na muzyka i prezentera programu „Jaka to Melodia?”, a także na samą Telewizję Polską.

Prezes TVP postanowił powiedzieć dość i publicznie powiedział o tym, że występuję na drogę sądową. Wszystko to w celu ochrony znajdującej się w ostatnim etapie ciąży żony, Joanny Kurskiej. O co chodzi? Jacek Kurski chce chronić jej dobre imię.

Jacek Kurski chce iść do sądu, aby bronić imienia żony. W tle zamieszanie dotyczące Eurowizji. Punktem zapalnym Rafał Brzozowski

Jak wyjaśnia serwis Jastrząb Post, posiadająca długoletnią tradycję Eurowizja to prestiżowy konkurs, który rok temu po raz pierwszy nie odbył się w normalnym trybie. Powodem była pandemia koronawirusa. W ten sposób wytypowani w ubiegłym roku reprezentanci musieli po raz kolejny zaprezentować się podczas preselekcji. W 2020 roku w Holandii miała zaśpiewać Alicja Szemplińska, ale wokalistce nie udało się przebrnąć przez selekcję w tym roku.

Po długim czasie Telewizja Polska postanowiła ogłosić, kto będzie reprezentował nasz kraj na Eurowizji. W ubiegłym tygodniu wyszło na jaw, że zwycięzcą wewnętrznych selekcji został Rafał Brzozowski. Wokalista zaprezentuje utwór „the Ride”. Jednak ta decyzja pociągnęła za sobą sporo kontrowersji.

Portale od wielu dni rozpisują się o niejasnej metodzie wyboru Rafała Brzozowskiego na Eurowizję, a internauci mocno krytykują piosenkę na Youtube.

Zdanie w tej sprawie zabrał Jacek Kurski, który stwierdził, że idzie do sądu z osobami, które powielają nieprawdziwe informacje o tym, że jego żona miała mieć rzekomo wpływ na werdykt komisji konkursowej.

„Reprezentanta Polski wybrano w eksperckiej procedurze wewnętrznej, w oparciu o kryteria merytoryczne, oceniano zgłoszone propozycje piosenek, a nie wykonawców. Moja żona nie zajmuje sprawami TVP” – powiedział Jacek Kurski, dodając, że Rafał Brzozowski nie jest ulubionym piosenkarzem przygotowującej się do macierzyństwa żony.

Wyboru piosenki dokonał zespół ekspertów z Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, a werdykt zapadł w gronie ekspertów, a podstawą oceny miała być atrakcyjność utworów, a nie sami artyści.

Jak informował portal "Życie": JUŻ W PRZYSZŁYM MIESIĄCU EMERYCI BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI! SZYKUJĄ SIĘ REKORDOWO WYSOKIE PRZELEWY OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Przypomnij sobie: ZIMA WRÓCI DO POLSKI? POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA POTĘŻNE ZAMIESZANIE W POGODZIE. METEOROLODZY PRZEKONUJĄ, ŻE CZEKA NAS PRAWDZIWY KALEJDOSKOP

Portal "Życie" pisał również: CAŁA POLSKA PAMIĘTA SPRZED LAT PANA LOTTO! CO ROBI RYSZARD REMBISZEWSKI? GWIAZDOR POLSKIEJ TELEWIZJI ZMIENIŁ SIĘ CAŁKOWICIE. TRUDNO GO ROZPOZNAĆ

Pisaliśmy również o: EDYTA GÓRNIAK DUMNA Z UKOCHANEGO SYNA. ALLAN POCHWALIŁ SIĘ SWOIM WIELKIM TALENTEM I NIETYPOWĄ PASJĄ. DO SIECI TRAFIŁO ZASKAKUJĄCE NAGRANIE!