Zima wróci do Polski? Jak informuje serwis Pogoda Wirtualnej Polski, w najbliższych dniach musimy przygotować się na pogodowe trzęsienie ziemi. Pogoda będzie jak to w marcu – jak w garncu! Podczas kolejnych nocy pojawią się nagłe spadki temperatury poniżej zera.

W ciągu dnia trzeba będzie przygotować się na ponowne powitanie zimy – pojawia się opady deszczu, krupy śnieżnej, a w wielu miejscach również i samego śniegu. To jeszcze nie pora żegnać się z grubymi kurtkami i ciepłymi swetrami.

Do Polski powróci zima w wielkim stylu? Kolejne dni przyniosą znaczące zmiany w pogodzie. Znów spadnie śnieg!

W tej chwili potężnym zmianom ulega cyrkulacja powietrza nad całą Europą. Znad Wysp Brytyjskich przychodzi nad kontynent mocny układ wyżów i będzie sprowadzał z północy dość chłodne masy powietrza polarno-morskiego o dużej wilgoci.

Nad Polską pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże, co będzie sprzyjać licznym opadom przelotnym, a także o słabym i umiarkowanym natężeniu. Będzie to deszcz, drobny grad, deszcz ze śniegiem, a także sam śnieg. Co ciekawe, w niektórych miejscach kraju mogą pojawić się nawet burze.

We wtorek nad przeważającą częścią Polski pojawią się chmury kłębiaste (średnie i duże zachmurzenie), które wytworzą przelotne i czasem intensywne opady mieszane, a gdzieniegdzie również burze.

Najcieplej będzie na południu i wschodzie, a maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 3 do 9 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i silny z północy, na zachodzie i południu będzie wiać z zachodu.

W środę nad zachodnią Polską pojawi się klin wyżowy – silny, stabilny i bardzo rozległy układ wysokiego ciśnienia z Wysp Brytyjskich. Na pozostałym obszarze będzie panował niż. Znad północy nasuwać się będą chłodne masy powietrza polarno-morskiego, które przyniosą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Pojawi się miejscowo również grad.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 6 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany, czasem silny znad północy.

Trzeba będzie uważać nad nagłe i duże spadki temperatury w nocy, nawet do minus 7 stopni. To może wywołać śliskość na drogach i chodnikach, a zatem oblodzenie, miejscowo gołoledź.

Jak informował portal "Życie": JUŻ W PRZYSZŁYM MIESIĄCU EMERYCI BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI! SZYKUJĄ SIĘ REKORDOWO WYSOKIE PRZELEWY OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Przypomnij sobie: WZRUSZAJĄCE CHWILE W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. DZIECI KSIĘŻNEJ KATE I KSIĘCIA WILLIAMA PRZYGOTOWAŁY PREZENT DLA KSIĘŻNEJ DIANY

Portal "Życie" pisał również: JAKA BĘDZIE TEGOROCZNA WIELKANOC DLA POLAKÓW? ŚWIĘTA SPĘDZIMY Z ZAKAZEM PRZEMIESZCZANIA SIĘ? LEKARZE WYJAŚNIAJĄ, DLACZEGO TO WŁAŚCIWA DROGA

Pisaliśmy również o: IZABELA JANACHOWSKA WYDAŁA FORTUNĘ NA WÓZEK DLA SWOJEGO MAŁEGO SYNKA? MAŁY CHRISTOPHER JEŹDZI W SPACERÓWCE NICZYM KRÓL. TO MODEL Z GÓRNEJ PÓŁKI