Choć święta już za rogiem i zostało do nich zaledwie kilkanaście dni to okazuje się, że bardzo możliwy jest scenariusz z zakazem przemieszczania się! Oznacza to, że Polacy nie będą mogli pojechać do swoich rodzin i zobaczyć bliskich? Choć nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie to lekarze zakaźnicy przekonują, że to właściwe rozwiązanie.

Jak przekonuje Adam Niedzielski, rząd ma nadzieję, że święta wielkanocne w tym roku, które przypadają na początek kwietnia spędzimy już po przejściu największej fali zachorowań. Zdaniem ekspertów, możliwe jest jednak wdrożenie na czas świąt znacznie ostrzejszych obostrzeń.

Wielkanoc 2021 z zakazem przemieszczania się? Zakaźnicy wyjaśniają, że ograniczenie kontaktu z bliskimi jest dobrym pomysłem

W rozmowie z „Super Expressem” profesor Joanna Zajkowska wyjaśnia, że według rzeszy specjalistów ograniczenie przemieszczania się, a zatem zmniejszenie liczby spotkań międzyludzkich, zwłaszcza ze starszymi członkami rodziny jest dobrym pomysłem.

W jej ocenie spotkania rodzinne i z bliskimi są głównym źródłem zakażeń. Transmisja wirusa ma być w tym przypadku znacznie większa i gorsza niż podczas zakupów w galeriach czy w trakcie wyjazdów. Obecnie zagrożenie ma być znacznie większe ze względu na brytyjski wariant koronawirusa. Specjalistka przekonuje, że najlepiej będzie przeczekać te święta, aby kolejne były lepsze.

W dobie komunikacji przez Internet i smartfony święta bez bezpośredniego kontaktu nie oznaczają samotnych świąt.

„Dobrym pomysłem jest właśnie wprowadzana przez rząd regionalizacja obostrzeń, by nie paraliżować całego kraju, tylko stosować większe restrykcje tam, gdzie jest więcej zachorowań. Oczywiście wszystko róbmy z głową. Unikajmy skupisk” – mówi prof. Joanna Zajkowska w rozmowie z „SE’.

Ekspertka zaleca także ciągłe stosowanie zasady dystans, maseczki, dezynfekcja rąk. Trzeba liczyć na zdrowy rozsądek ludzi.

Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv
Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv
Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv

Jak informował portal "Życie": DODA ODWAŻNIE POKAZUJE SWOJE WDZIĘKI W SIECI, A FAN PORUSZYŁ SPRAWĘ RADOSŁAWA MAJDANA. WOKALISTKA POSTANOWIŁA ODPOWIEDZIEĆ NA KOMENTARZ „PO SWOJEMU”

Przypomnij sobie: NIEZNANE DOTYCHCZAS FAKTY DOTYCZĄCE SPOTKANIA ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO I JANA PAWŁA II WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ

Portal "Życie" pisał również: OJCIEC RYDZYK PRZESZEDŁ SAMEGO SIEBIE! ZAMIERZA UCZYĆ POLAKÓW OBRACANIA PIENIĘDZMI ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ? SPECJALNE ZAPROSZENIE OD RADIA MARYJA

Pisaliśmy również o: IZABELA JANACHOWSKA WYDAŁA FORTUNĘ NA WÓZEK DLA SWOJEGO MAŁEGO SYNKA? MAŁY CHRISTOPHER JEŹDZI W SPACERÓWCE NICZYM KRÓL. TO MODEL Z GÓRNEJ PÓŁKI