Zaskakujące informacje o spotkaniu ówczesnego Prezydenta Rzeczpospolitej Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego z Głową Kościoła Katolickiego, Jana Pawła II właśnie ujrzały światło dzienne. Przez tyle lat niemalże nikt o tym nie wiedział! O co chodzi?

Spotkanie panującego w Polsce w latach 1995 – 2005 prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego z Janem Pawłem II w Watykanie należało do najbardziej medialnych i najważniejszych dla Polaków wydarzeń tamtych lat.

Okazuje się, że na drodze do owego spotkania stanęły pewne komplikacje, o których społeczeństwo dowiaduje się dopiero po wielu latach. O co chodzi?

Postawiono pewne warunki

Aleksander Kwaśniewski o spotkanie z papieżem Polakiem starał się ponad półtora roku! Jak informował Leszek Miller po latach, papież postawił pewne warunki przed owym spotkaniem – najpierw chciał podpisać konkordat (czyli specjalny dokument, umowa zawierana między danym państwem a Stolicą Apostolską), a dopiero potem zgodził się na ową wizytę.

Spotkanie miało miejsce dopiero w roku 1997, choć sam prezydent zaczął o nie ubiegać już od początku swojej prezydentury. Wielu Polaków do dziś nie miało pojęcia o postawionych przez Kościół warunkach spotkania tych dwóch ważnych osobistości.