Jarosław Jakimowicz postanowił oficjalnie złożyć pozew do sądu przeciwko stacji TVN w sprawie ochrony dóbr osobistych. Gwiazdor TVP i prezenter TVP Info zdecydował się na publikację w mediach społecznościowych dokumentu.

Można z niego wywnioskować, że Jakimowicz domaga się sprostowania informacji ukazanych w reportażu „Uwagi” o kwestii wykorzystania jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation. Choć nazwisko sprawcy nie padło to od dłuższego czasu w mediach krążą pogłoski, że chodzi właśnie o Jakimowicza.

Jarosław Jakimowicz mówi stop i wytacza proces TVN. Poinformował o tym w swoich social mediach

W programie „Uwaga!” na początku lutego wyemitowano mocny materiał, w którym reporterzy opowiedzieli o kulisach fizycznego wykorzystania jednej z uczestniczek konkursu piękności Miss Generation. Zdarzenie miało mieć miejsce w styczniu 2020 pod Łukowem, w hotelu w Klimkach. Sprawcą ma być „gwiazdor TVP”. Choć pełne dane nie padły to pojawiło się imię i inicjał nazwiska – Jarosław J.

Wcześniej informacje w sprawie podał dziennikarz Piotr Krysiak. Kobieta po fakcie miała uciec i powiadomić o wszystkim policję – to wersja ofiary, która ma być dyrektor marketingu i PR w jednej z brytyjskich firm. Sprawę bada prokuratura. We wrześniu postępowanie jednak zawieszono. Powodem miał być wniosek o pomoc prawną z zagranicy.

Jarosław Jakimowicz odpiera zarzuty i poprzez social media poinformował, że pozwał TVN, składając do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko stacji. Data pisma to 17 lutego. Jakimowicz wnioskuje o publikację właściwego oświadczenia. Jednak gwiazdor TVP treści tegoż nie podał.

„Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię. By ktoś kłamał na mój temat, pomawiał mnie, niszcząc w ten sposób moje życie a – przede wszystkim – życie moich bliskich” – napisał Jakimowicz, dodając, że TVN był daleki od dziennikarskiej rzetelności i oparł historię w „Uwadze” na pomówieniach, bez weryfikacji źródła informacji.

Jakimowicz był – jak sam potwierdził – gościem specjalnym Miss Generation w zeszłym roku.

Jarosław Jakimowicz/Youtube @Solidarnie dla Transplantacji
Jarosław Jakimowicz/Youtube @Solidarnie dla Transplantacji
Jarosław Jakimowicz/Youtube @Solidarnie dla Transplantacji

Jak informował portal "Życie": JACEK ROZENEK MA ZA SOBĄ BARDZO CIĘŻKIE CHWILE. MĘŻCZYZNA OPOWIEDZIAŁ O OSTATNICH PRZEŻYCIACH W DDTVN. TO ZASKAKUJĄCE, CO POWIEDZIELI LEKARZE

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE ŻONY MARCINA PROKOPA. KOBIETA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM. TERAZ ZACHĘCA INNE OSOBY, ABY NIE BAGATELIZOWAŁY OBJAWÓW

Portal "Życie" pisał również: JAROSŁAW KACZYŃSKI ZANIŻA WARTOŚĆ SWOJEGO DOMU NA ŻOLIBORZU? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI. O CO CHODZI

Pisaliśmy również o: KAMILA KACZMAREK Z PROGRAMU “KRÓLOWE ŻYCIA” PO RAZ KOLEJNY ZMIENIŁA SWÓJ WYGLĄD. FANI NIE NADĄŻAJĄ. CELEBRYTKA RAZ PO RAZ WPROWADZA NASTĘPNE ZMIANY