Jurek Owsiak oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jest założycielem i prezesem, są słynne w całej Polsce. Choć można mieć o nim różne zdanie, jednemu nie da się zaprzeczyć – mężczyzna wkłada całe swoje serce w zebranie środków dla potrzebujących.

Dzięki niemu i WOŚP do kolejnych szpitali trafia specjalistyczny sprzęt czy karetki, które często ratują zdrowie i życie potrzebujących. Niemalże co roku po Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pada rekord. Jak będzie tym razem?

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style

Czy padnie rekord w Finale WOŚP?

Portal Lelum przypomina, że fundacja Owsiaka ma za zadanie nie tylko pomagać chorym w dojściu do zdrowia, ale również promować profilaktykę zdrowotną. Zebrane środki pozwalają jej na te działania.

Tegoroczny Finał zostanie zorganizowany 31 stycznia 2020 roku. Celem wielkiej zbiórki WOŚP jest przeznaczenie końcowej kwoty na diagnostykę głowy, laryngologię i otolaryngologię.

Pandemia zmieniła charakter WOŚP – w tym roku zbiórka trwa internetowo, głównie w mediach społecznościowych. Organizowane są także coroczne aukcje na Allegro, a bezpłatne koncerty, które zwykle odbywały się na otwartej przestrzeni, w miastach, zostaną także przeniesione do sieci.

W 1993 roku, gdy WOŚP zagrała po raz pierwszy, zebrano ponad 2,42 mln złotych. Później padały już kolejne rekordy. Co więcej, Fundacja – jak wskazało badanie z 2014 roku – cieszy się zaufaniem aż 87% badanych Polaków.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style

Ostatni rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 191 928 733,56 zł, padł w 2019 roku. W 2020 roku zebrana kwota wynosiła 186 133 610,66 zł. Przez wszystkie lata działania fundacji zebrano ponad 1,3 mld złotych!

Myślicie, że w tym roku Polacy będą równie hojni? Padnie rekord? Mamy nadzieję – oby Fundacja WOŚP po raz kolejny pomogła potrzebującym!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi w Polsce: PROF. ANDRZEJ HORBAN SZCZERZE O ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. WSKAZUJE PEWNĄ GRUPĘ, KTÓRA MA TYLKO 50% SZANS NA PRZEŻYCIE. O JAKICH OSOBACH MÓWI

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Z życia gwiazd: JAKIE WYKSZTAŁCENIE MA KASIA CICHOPEK? AKTORKA Z „M JAK MIŁOŚĆ” MOŻE POCHWALIĆ SIĘ DYPLOMEM. SKOŃCZYŁA PRZYDATNY KIERUNEK