Maciej Stuhr to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów. Chociaż swoją karierę rozpoczynał od grania w komediach, to zdobyte doświadczenie pozwoliło mu na podjęcie się nieco bardziej wymagających ról, np. w dramatach. Równie dobrze, co przed kamerą, czuje się również po drugiej stronie - dlatego nie waha się próbować swoich sił jako scenarzysta i reżyser.

Stuhr to obecnie gwiazda, o którą zabijają się wszyscy twórcy filmów - jak jednak przyznał sam aktor, początki jego kariery wcale nie wyglądały tak kolorowo...

To, co działo się za kulisami, przechodzi ludzkie pojęcie

Jakiś czas temu aktor udzielił wywiadu dla portalu Wysokie Obcacy, w którym opowiedział nieco więcej o tym, jak od strony kulis wyglądała jego praca kilkanaście lat temu. Zdobył się przy tym na ogromną szczerość i wyjawił szczegóły, których żaden z fanów się nie spodziewał...

Jak przyznał Stuhr, podczas pracy na planie filmowym czy w teatrze, bardzo powszechne są pewne praktyki, które mają pomóc aktorom w lepszej grze - a przy tym są nieco kontrowersyjne. Gwiazdor zdradził, że na planie często zdarzało mu się być... pijanym.

Aktor wyznał, że podczas pracy przy filmach lub sztukach teatralnych niezwykle częstą praktyką jest picie alkoholu, co więcej - panuje wobec tego zupełne przyzwolenie ze strony wszystkich pracowników danego planu. Alkohol ma za zadanie rozluźnić występującego aktora i pozwolić mu na osiąganie lepszych rezultatów przed kamerą. Jak mówi Stuhr - jeśli się to uda, to niezwykle ciężko jest się wstydzić za wykorzystywanie takiego sposobu.

"Gdybym dostał reprymendę od mistrza, pewnie szybciej zaprzestałbym tych praktyk" - stwierdził.

Stuhr dawno jednak odszedł od tego nietypowego "wspomagacza" podczas pracy - głównie ze względów moralnych oraz strachu przed tym, że... bez pomocy alkoholu gra nie będzie szła mu tak dobrze.

"Kiedy aktor zauważa, że po alkoholu dochodzi do lepszych rezultatów, zaczyna odczuwać strach, czy bez alkoholu również będzie w stanie osiągnąć takie efekty. Nieszczęście polega na tym, że aktor po alkoholu robi zdumiewające i niesztampowe rzeczy, a to w teatrze się sprawdza. Co nie zmienia faktu, że partnerować pijanemu koledze to straszna rzecz. Też tego doświadczyłem" - mówił aktor w wywiadzie.

Nie ulega wątpliwości, że gwiazdor musiał zdobyć się na ogromną odwagę, by zdradzić tak delikatne szczegóły na temat swojej pracy.

Zobacz także: Sławni rodzice nie mają w życiu łatwo. Mąż Joanny Krupy przeżywa trudne chwile. Z pomocą przychodzi mu coś niespodziewanego

Może cię zainteresować: To nieprawdopodobne, jakim człowiekiem prywatnie jest Joe Biden. Wnuczki prezydenta Stanów Zjednoczonych zdradziły kilka interesujących szczegółów

Pisaliśmy również o: Małgorzata Kożuchowska świętuje Dzień Dziadka. Przy okazji zamieściła zdjęcie z tatą