Wieloletnie małżeństwo Danuty i Lecha Wałęsów z pewnością nie jest idealne, czego zresztą oni sami nie ukrywają. Na ich życiowej drodze stanęło wiele przeszkód, jednak od lat trwają przy sobie.

Zarówno eksprezydent Polski, jak i jego żona szczerze opowiadają o swoim związku podczas wywiadów. Co więcej, zainteresowani mogą sięgnąć po książkę Danuty Wałęsy. Warto jednak przyjrzeć się osobie byłej pierwszej damy – co o niej wiadomo?

Danuta Wałęsa. Źródło: Youtube INTERIA.TV
Danuta Wałęsa. Źródło: Youtube INTERIA.TV

Danuta Wałęsa całkiem odmieniła swój los

Super Express zwraca uwagę na fakt, iż przeszłość Danuty Wałęsy może być interesująca dla opinii publicznej. Panieńskie nazwisko byłej pierwszej damy brzmi Gołoś, a urodziła się i mieszkała w wiosce Krypy w pobliżu Sokołowa Podlaskiego.

Już od małego pomagała swoim rodzicom, rolnikom, w dbaniu o gospodarstwo. Miała ośmioro rodzeństwa, a w domu brakowało miejsca – dzieci spały po dwoje w łóżkach.

Jak wyznała Danuta Wałęsa, niegdyś „rodzice tylko płodzili dzieci”, a o wychowaniu nie było mowy. Bardzo chciała coś zmienić – nie radziła sobie z fizyczną pracą i nienawidziła pomagać w domu ani gospodarstwie. Chciała, by jej życie było łatwiejsze.

Danuta Wałęsa, Lech Wałęsa. Źródło: Youtube Super Reporter
Danuta Wałęsa, Lech Wałęsa. Źródło: Youtube Super Reporter

W 1968 roku nie wytrzymała. Gdy wyszła na przystanek PKS, powiedziała tylko, że więcej nie wróci. Wybrała się do Gdańska i tam zakochała się… w mieście, do którego dotarła.

„Urodziłam się na nowo” – wspomina. Wtedy to zaczęła całkiem nowe życie. W końcu poznała Lecha Wałęsę, z którym mimo trudności tworzy duet po dziś dzień.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ PIASECZNY STRACIŁ PRACĘ W „THE VOICE SENIOR” TVP PRZEZ NAGRANIE Z URODZIN? UDOSTĘPNIŁ JEDNOZNACZNY WPIS I SZYBKO GO USUNĄŁ

O tym się mówi w Polsce: OJCIEC ANDRZEJA DUDY SKOMENTOWAŁ ZACHOWANIE GWIAZD ZASZCZEPIONYCH POZA KOLEJNOŚCIĄ. CO POWIEDZIAŁ PROF. JAN TADEUSZ DUDA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. PRZEZ NAGŁE ZDARZENIE TATA ARTYSTKI TRAFIŁ DO SZPITALA. CZEKA GO SKOMPLIKOWANA OPERACJA. CO SIĘ STAŁO