Ostatnio media obiegła wiadomość o szczepieniu polskich gwiazd poza wyznaczoną wcześniej kolejką. Sytuacja rozzłościła wielu.

Aktualnie tematem numer jeden w kraju jest szczepionka na COVID. Jak powiedział Mateusz Morawiecki już w lutym najprawdopodobniej czeka nas kolejna fala pandemii. Aby ja skutecznie zmniejszyć należy szczepić. Jak dodał premier w planie jest zaszczepienie jak największej grupy ludzi. Okazuje się, ze szczepionki będą dobrowolne. Aktualnie polski rząd zamówił ponad 60 mln dawek szczepionki. Co ważne pomoże ona 30 mln osób ponieważ musi być aplikowana dwukrotnie.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Wśród zaszczepionych znalazł się także gwiazdor Telewizji Polskiej Radosław Pazura. Brat aktora zaszczepionego poza kolejką - Cezary Pazura jest ambasadorem rządowej kampanii #SzczepimySię. Małżonka Cezarego powiedziała, że "jak każdy obywatel czeka na swoją kolej".

Podobno pierwsze rzuty szczepionek przeznaczone miały być dla medyków oraz seniorów. Jak się okazało zainteresowanie wśród medyków szczepionką jest znikome. Lekarze nie chcą szczepić się niepewnym specyfikiem. Zdecydowano się więc na jej promocję. Oberwało się celebrytom.

Po tym, jak w mediach pojawiła się lista nazwisk polskich celebrytów, którzy sięgnęli po szczepionkę poza kolejnością, spłynęła na nich lawina negatywnych komentarzy a nawet wyzwisk ze strony „zwykłych obywateli”.

Zdaniem wielu wiadomość miała za zadanie wywołać niepokój a zarazem chęć szybszego sięgnięcia po szczepionkę.

Radosław Pazura YouTube
Radosław Pazura YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: ODCINEK NOWEJ EDYCJI POWALIŁ NA KOLANA. WIDZOWIE W ZACHWYCIE! CZY SEZON OKAŻE SIĘ HITEM? BOHATEROWIE TO BARWNE PTAKI

O tym się mówi w Polsce: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

O tym się mówi na świecie: WIADOMO JAKA KSIĘŻNA KATE JEST POZA FLESZEM KAMER. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH TYM JAKA JEST W DOMU I JAK WYGLĄDAJĄ JEJ OBOWIĄZKI