Jak podaje portal "Pomponik", po tym, jak Irena Jarocka skończyła 50 lat, pojawił się u niej problem z włosami. W wielu wywiadach mówiła o tęsknocie za bujną fryzurą z młodości. O swoich kłopotach zdecydowała się opowiedzieć Jolancie Kwaśniewskiej, która dała jej namiary do swojego fryzjera. Wiele osób do tej pory nie wiedziało, że obie panie się przyjaźnią.

Przyjaźń Jolanty Kwaśniewskiej i Ireny Jarockiej

Jolanta Kwaśniewska nigdy nie ukrywała, że jest fanką głosu Ireny Jarockiej oraz jej dobrego serca. Piosenkarka bardzo często włączała się w pomoc Fundacji "Porozumienie bez Barier", nawet pomimo tego, że nie znała osobiście jej założycielki, którą jest właśnie Jolanta Kwaśniewska.

Do pierwszego spotkania Jolanty Kwaśniewskiej i Ireny Jarockiej doszło w 2007 roku, kiedy Jolanta Kwaśniewska nie pełniła już funkcji Pierwszej Damy. O kulisach tamtego spotkania żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego opowiedziała w książce "Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach". Spotkanie miało miejsce przy okazji dużej imprezy, a przyjaźń obu pań rozpoczęła odbyta w jej trakcie rozmowa.

Jak się okazuje, tematem pierwszej rozmowy piosenkarki i byłej pierwszej damy były włosy. Irena Jarocka pochwaliła fryzurę Jolanty Kwaśniewskiej, jednocześnie przyznając, że sama nie jest zadowolona z kondycji swoich włosów. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego poleciła Jarockiej swoją fryzjerkę, z usług której wokalistka korzystała do końca życia.

Irena Jarocka/ YouTube @Polskie Radio
Irena Jarocka/ YouTube @Polskie Radio
Irena Jarocka/ YouTube @Polskie Radio

Irena Jarocka i Jolanta Kwaśniewska często spotykały się, także w salonie fryzjerskim, rozmawiając o sprawach życia codziennego, o tęsknocie, jaka doskwierała piosenkarce za bliskimi, którzy zostali w Stanach Zjednoczonych. Piosenkara włączyła się aktywnie w działalność prowadzonej przez Kwaśniewską fundacji.

Kiedy tylko była pierwsza dama dowiedziała się o chorobie nowotworowej artystki, bez chwili namysłu zaczęła ją wspierać w walce o życie. Była przy Irenie Jarockiej do ostatnich chwil. W rozmowie z autorką książki o Jarockiej, Jolanta Kwaśniewska przyznała, że cieszy się, że mogła poznać Jarocką i żałuje, że artystka odeszła za szybko.

Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy
Jolanta Kwaśniewska/ YouTube @slubnezakupy

Wiedzieliście, że obie panie się przyjaźniły?

To też może cię zainteresować: Andrzej Duda w wyjątkowych słowach zwrócił się do wszystkich Polaków. Ta wypowiedź podczas orędzia prezydenta zostanie zapamiętana na długo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co takiego wydarzy się w nowym 2021 roku? Pojawiły się już pierwsze przepowiednie. Nie są zbyt optymistyczne, ludzkość może spodziewać się najgorszego

O tym się mówi: Potężna pomyłka w nowym odcinku teleturnieju „Familiada”. Widzowie nie dowierzali temu, co widzą. Karol Strasburger nie zaliczył pewnej odpowiedzi