W tym roku Andrzej Duda złamał zasadę dotycząca transmisji orędzia i nie mogliśmy jej zobaczyć w telewizji, a została wyemitowana w mediach społecznościowych.

Nie to jednak najmocniej zaskoczyło wszystkich, którzy postanowili wysłuchać tego, co prezydent ma do powiedzenia obywatelom. Jego słowa będą pamiętane jeszcze długo.

Transmisja noworocznego orędzia odbyła się w tym roku inaczej – można ją było obejrzeć o godzinie 20 31 grudnia na profilu Kancelarii Prezydenta na Facebooku, jak informuje serwis Pikio.

Później jednak TVP1 postanowiła znaleźć czas antenowy i zamieścić nagranie z orędziem do Polaków. Co takiego powiedział Andrzej Duda, że wywołał zdumienie wśród Polaków?

Mocne słowa prezydenta podczas orędzia noworocznego do społeczeństwa. Wiele osób było zaskoczonych

Andrzej Duda rozpoczął swoją przemowę od zaznaczenia faktu, że 2020 rok był naprawdę trudnym czasem, obfitującym w dramaty, cierpienie i liczne wyrzeczenia. Pojawiły się także podziękowania dla Polaków, którzy od wiosny znajdują się na pierwszej linii frontu walki z pandemią – mowa o pracownikach medycznych i służbach mundurowych.

Złożył również podziękowania nauczycielom i pracownikom oświaty, a także polskim przedsiębiorcom.

Prezydent zaznaczył również, że 2021 rok również nie będzie należał do łatwych i czekają nas kolejne wyrzeczenia i ograniczenia. {Podziękował również wyborcom za udział w głosowaniu bez względu na to, kogo poparli.

Jednak widzowie byli mocno zaskoczeni słowami prezydenta dotyczącymi szczepień przeciwko COVID-19. Andrzej Duda wyznał, ze zamierza przyjąć szczepionkę. Pojawił się apel do Poilaków, aby pójść jego śladem.

„Ufamy, że szczepionka pozwoli uporać się z pandemią i pomoże nam wrócić do normalności. [...] W ostatnich tygodniach rozmawiałem na ten temat z lekarzami, ekspertami i naukowcami. Zgodnie podkreślają, że szczepionka jest skuteczna”- powiedział podczas orędzia Andrzej Duda, którego słowa przytacza serwis Pikio.

Jak informował portal "Życie": JAK ZADBAĆ O STORCZYKI ZIMĄ? TE PRZEPIĘKNE I POPULARNE KWIATY DONICZKOWE WYMAGAJĄ SPECJALNEGO TRAKTOWANIA PODCZAS ZIMOWYCH MIESIĘCY

Przypomnij sobie: SMUTNE WIADOMOŚCI O JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH DUCHOWNYCH W POLSCE. ZNANY DOMINIKANIN PRZEGRAŁ WALKĘ Z NOWOTWOREM. MIAŁ 66 LAT

Portal "Życie" pisał również: PIĘĆ OSÓB WIE WSZYSTKO O TYM, CO STAŁO SIĘ Z IWONĄ WIECZOREK. Z UST ZNANEGO DZIENNIKARZA PADŁA ISTOTNA DATA. CO SIĘ WYDARZY? MA BYĆ PRZEŁOM

Pisaliśmy również o: „ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA”: ŁUKASZ I OLIWIA SIĘ ROZWODZĄ! TEŚCIOWA UCZESTNICZKI PROGRAMU WBIŁA JEJ SZPILĘ? MOCNE SŁOWA KOBIETY WOBEC SYTUACJI