Świadectwo szkolne Lecha Wałęsy

Jak podaje "Super Express", Lech Wałęsa zrobił niewątpliwie jedną z największych w Polsce karier politycznych. Został przywódcą "Solidarności", następnie prezydentem RP, a ostatecznie otrzymał pokojową Nagrodę Nobla. Te osiągnięcia zdobyte były dzięki charyzmie i osobowości elektryka pochodzącego z wielodzietniej wiejskiej rodziny. Lech Wałęsa wcale nie był szkolnym orłem i nie mógł pochwalić się dobrymi ocenami. Nikt chyba w młodości nie przypuszczał, że zostanie taki sławny.

Youtube

W książce Sławomira Cenckiewicza "Wałęsa: człowiek z teczki" autor wspomina o świadectwie szkolnym polityka i ujawnia, jakie Lech miał wówczas oceny. Z relacji wynika, że na osiemnaście przedmiotów jedynie z trzech ocena była wyższa niż dostateczny. Jakie to były przedmioty? Matematyka, gospodarka przedsiębiorstwem i przysposobienie sportowe.

Przypomnijmy, że Wałęsa ukończył zawodową szkołę mechanizacji rolnictwa. Następnie zaczął pracę jako elektryk w stoczni, a dopiero później rozpoczął swoją karierę polityczną.

Youtube

To również może Cię zainteresować: DONALD TUSK NA ŚWIĄTECZNYM SPACERZE Z WNUCZKĄ. POLITYK MA WAŻNE SPOSTRZEŻENIA, KTÓRE DOTYCZĄ KAŻDEGO Z NAS

Zobacz także: MAŁGORZATA ROZENEK UWIECZNIA CZUŁOŚCI NA SPACERZE. JAK RODZINA MAJDANÓW SPĘDZIŁA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA