Instagram to miejsce, w którym wiele znanych osób decyduje się na odważne wyrażenie swoich poglądów. Szczególnie mocno widoczne jest to w ostatnim czasie, kiedy Polacy nie boją się krytykowania działań rządu.

Hanna Lis mocno skrytykowała ostatnie wydarzenia!

Na taki krok odważyła się także znana dziennikarka – Hanna Lis. Jak wiemy kobieta nigdy nie bała się ostrych komentarzy i dobitnych słów, które kierowała w stronę polityków. Nie inaczej było i tym razem!

Jak informuje portal Super Express, dziennikarka opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie ze swoją córką, kiedy ta była jeszcze mała. Pod postem Hanna Lis poruszyła temat klauzuli sumienia, którą podpisało liczne grono ginekologów.

Dziennikarka przytoczyła bowiem historię pewnej kobiety, która spotkała się z odmową ze strony lekarki, kiedy poprosiła o tabletki antykoncepcyjne. Hanna Lis zaznacza, iż rozumie, że niektórzy ginekolodzy mogą nie zgadzać się na wykonanie aborcji, bowiem jest to niezgodne z ich sumieniem. Jednak nie rozumie, jak można odmówić przepisania antykoncepcji hormonalnej w XXI wieku.

Dziennikarka zachęca do walki o prawa kobiet!

Co więcej, Hanna Lis zaznaczyła, że cieszy się iż jej córka zdecydowała się na wyjechanie z kraju, w którym nie ma szacunku dla praw kobiet. Zachęciła też inne kobiety do walki o to, aby kobiety znów miały znaczący głos w tym kraju.

- Strasznie tęsknię za uwidocznioną tu na zdjęciu, małą wówczas jeszcze Julką. A jednocześnie cieszę się, że nie mieszka już w tak cholernie opresyjnym wobec nas kobiet państwie. Musimy to zmienić, dla naszych córek! Kto jak nie MY? - zakończyła wpis dziennikarka.

Jak informował portal "Życie": WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ

Przypomnij sobie: NIEZWYKŁE ZJAWISKO NA NIEBIE. OSTATNI RAZ MOŻNA JE BYŁO ZOBACZYĆ PRAWIE 800 LAT TEMU. JUŻ DZIŚ NA NIEBIE POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU