Ryszard Rynkowski – to nazwisko zna chyba każdy z nas. Mało brakowało, by kultowy już artysta nie mógł cieszyć się taką popularnością, a większość jego największych przebojów nie powstała!

Dlaczego? Wszystko przez decyzję, którą zamierzał podjąć. Na całe szczęście na jego drodze stanął inny muzyk, który dał mu dobrą radę, a Ryszard Rynkowski postanowił go posłuchać.

Ryszard Rynkowski. Źródło: Youtube Najlepsza polska muzyka
Ryszard Rynkowski. Źródło: Youtube Najlepsza polska muzyka

Ryszard Rynkowski podjął ważną decyzję

Ryszard Rynkowski przed laty związany był z zespołem Vox. Ich współpraca dobiegła końca w 1987 roku. Jak wspomina Pomponik, artysta wtedy nie był jeszcze pewien, czy ma szanse na zrobienie kariery solowej.

To dzięki Jackowi Cyganowi jego droga życiowa potoczyła się właśnie w ten sposób. Po odejściu z grupy Vox wciąż nie był pewien, co chce jeszcze robić. Próbował co prawda sił w branży muzycznej jako solowy artysta, jednak nie umiał sprzedać własnych kaset rozgłośniom.

Ryszard Rynkowski. Źródło: Youtube grzegorz Urban
Ryszard Rynkowski. Źródło: Youtube grzegorz Urban

Okazało się, że planował próbować jeszcze przez dwa lata, a później zostać nauczycielem muzyki albo akompaniatorem. Jego los odmienił Jacek Cygan! Przesłuchał jego piosenki i postanowił napisać tekst do jednej z nich. Nie wiedział jeszcze, jak to ugryźć, gdy wtem… Ryszard Rynkowski ogłosił, że utwór, który nie powstał, zgłosił do udziału w konkursie w Opolu.

Tak właśnie powstał hit „Wypijmy za błędy”. Następnie przyszła pora na zmianę wizerunku Rynkowskiego, który wymyśliła jego żona.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

O tym się mówi w Polsce: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: ANIA I ROBERT LEWANDOWSCY NIE ZDECYDOWALI SIĘ NA CHRZEST MAŁEJ LAURY. WYSZŁO NA JAW, DLACZEGO ODWLEKAJĄ SAKRAMENT. POWÓD TO NIE TYLKO PANDEMIA