Elżbiety Dzikowskiej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. 83-latka przez lata podróżowała po całym świecie i nagrała około 300 filmów dokumentalnych. Przedstawiają one życie na wszystkich kontynentach świata.

To niesamowite ile energii ma Elżbieta Dzikowska

Czas mija, a Elżbieta Dzikowska ma wciąż tyle samo siły i energii co kiedyś! To niesamowite. Mogłoby się wydawać, ze czas się dla niej zatrzymał.

Podróżniczka związana była prywatnie z Tonym Halikiem. Parę połączyło nie tylko szczere uczucie ale również miłość do podróży. Wspólnie podróżowali po świecie i nagrywali reportaże z najmniejszych zakątków Ziemi.

Elżbieta Dzikowska. Źródło: youtube.com
Elżbieta Dzikowska. Źródło: youtube.com
Elżbieta Dzikowska. Źródło: youtube.com

Razem odbyli podróże między innymi Chiny, Wyspę Wielkanocną, prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, 27 stanów USA, Kenię, Tanzanię, Egipt, Libię, czy Australię. W 1976 Elżbieta Dzikowska i Tony Halik jako pierwsi Polacy dotarli do ruin ostatniej stolicy Inków - zaginionego miasta Vilcabamba.

Kobieta wystąpi w najnowszym odcinku programu Martyny Wojciechowskiej

Po śmierci Tony’ego Halika w 1998 roku, Elżbieta Dzikowska zajęła się popularyzacją interesujących miejsc w Polsce. Kobieta tworzyła krajoznawcze programy telewizyjne, które zachęcały rodaków do podróży po ojczystym kraju.

Upłynęło wiele lat a Elżbieta Dzikowska jest wciąż tą samą miłą, uprzejmą i energiczną osobą. Praca sprawia jej wiele radości i jest sensem jej życia

Podczas nagrywania odcinka do cyklu „Kobieta na krańcu świata” sama prowadząca Martyna Wojciechowska stwierdziła, że nie jest w stanie nadążyć za Elżbietą Dzikowską. 83-latka jest prawdziwym wulkanem energii.

Ciągle jestem młoda, bo ciągle mi się chce. Chce mi się pracy, podróży, miłości

- powiedziała w reportażu.

Czy wygląda na swój wiek?

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO