Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. To sprawia, że wiele naszych planów musiało pójść w odstawkę, zostać odłożonych lub odwołanych. To samo dotyczy również wyjazdów, a także wielu koncertów czy festiwali.

Jednym z odwołanych wydarzeń był tegoroczny Pol’and’Rock, czyli dawny Przystanek Woodstock. Odbył się on jedynie w formie wydarzenia online. Czy ten sam los czeka Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sprawę skomentował Jurek Owsiak, którego fundacja odpowiedzialna jest za oba wydarzenia.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube Onet Rano
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube Onet Rano

Jerzy Owsiak o Finale WOŚP. Czy koncerty się odbędą?

Słowa Jurka Owsiaka przytacza portal TVN24. Polacy zastanawiali się, co z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zbliża się wielkimi krokami – planowo ma odbyć się w styczniu 2021 roku. Czasu zostało niewiele, sytuacja wciąż jest niepewna – czy wydarzenie się zatem odbędzie?

Odpowiedzialny za Fundację WOŚP Jurek Owsiak ogłosił, że finał zostanie zorganizowany. Będzie to już 29. raz. Tym razem wystartuje pod nazwą „Finał z głową”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na diagnostykę głowy, otolaryngologię oraz laryngologię.

W jaki sposób zorganizowane zostanie wydarzenie? Jurek Owsiak ujawnia, że koncerty odbędą się tak, jak dotychczas, zachowane zostaną wszelkie zasady obowiązujące w czasie pandemii COVID-19, zachowane odległości, a koncerty – dużo mniejsze. Dziać się będzie również w sieci.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style

Wolontariusze i sztaby otrzymają maseczki i płyny do dezynfekcji, a każdy współpracujący przy organizacji 29. Finału przejdzie test na COVID-19.

Jak zauważa Owsiak, obecnie, w trudnej rzeczywistości, kolory, jakie daje WOŚP, są wszystkim potrzebne. Rozpoczęły się już pierwsze aukcje charytatywne WOŚP, a będzie ich sporo więcej.

Jurek Owsiak serdecznie podziękował Polakom za to, że włączają się do pomocy innym, niezależnie od swoich poglądów czy przekonań.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC