Prezydent Andrzej Duda postanowił wziąć przykład z Pierwszej Damy. Jego małżonka, Agata Duda, włączyła się do ważnej akcji pomocowej. Głowa państwa postanowiła nie być gorsza.

Andrzej Duda zdecydował się na uczestnictwo w akcji, w ramach której pomoc otrzyma potrzebujący chłopiec. Postanowił także nominować do tego kolejne osoby, jedno z trzech podanych przez niego nazwisk jest zadziwiające.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Andrzej Duda
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Andrzej Duda

Andrzej Duda zdecydował się pomóc potrzebującemu dziecku

Jakiś czas temu do opinii publicznej dotarły wieści, że zbierane są pieniądze na leczenie chłopca, Mikołajka z Białegostoku. Do akcji włączyła się Agata Duda, która postanowiła oddać własny naszyjnik na licytację – środki ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na walkę z chorobą dziecka.

Super Express zauważa, że Andrzej Duda także postanowił włączyć się do akcji pomocowej. Prezydent poszedł w ślady swojej małżonki. Głowa państwa wybrała akcję pomocową dla małej Igi, która choruje na SMA. W ramach tej inicjatywy na koniec nominował trzy kolejne osoby. Kogo takiego?

Naszyjnik Agaty Dudy został wylicytowany na 12 tysięcy złotych, które trafiły do rodziców Mikołajka. Dzięki temu są już coraz bliżej celu, a akcja została nagłośniona.

Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl

Andrzej Duda z kolei zawiesił bombkę z napisem „#bohaterskaInga” na choince. Akcja nazywa się „Challenge ‘Milion bombek dla Ingusi’”. Zgodnie z zasadami po powieszeniu bombki i wpłacie co najmniej 10 zł na leczenie Ingi następuje pora na 3 nominacje.

Andrzej Duda pokazał swoje zdjęcie z bombką dla Ingi przy choince. Następnie nominował trzy osoby – Agnieszkę Radwańską, byłą tenisistkę, Bogdana Rymanowskiego – dziennikarza Polsatu, a także Lucjusza Nadbereżnego. Jest to prezydent Stalowej Woli, który należy do Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez prezydenta.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC