Do tej pory Kinga Duda pozostawała raczej w cieniu swojego ojca i podczas jego pierwszej kadencji rzadko zabierała głos na tematy polityczne, co wiele osób odbierało jako nieodpowiednie zachowanie.

Czy wiemy wszystko na temat Kingi Dudy?

Po raz pierwszy Kinga Duda publicznie przemówiła podczas wieczoru wyborczego. Wtedy też jej słowa nie spodobały się wielu Polakom. Ostatnio młoda pani prawnik wypowiedziała się na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. Swoje zdanie wygłosiła za pośrednictwem Twittera.

Z tego względu, że córka prezydenta nie zabiera zbyt często głosu na tematy polityczne, dość trudno jest dokładnie zweryfikować jej poglądy. Wiemy jednak doskonale, kim jest i czym obecnie zajmuje się Kinga Duda.

Źródło: irishtimes.com

Jak wygląda kariera młodej pani prawnik?

Jak podaje portal Super Express, córka pary prezydenckiej przyszła na świat 21 listopada 1995 roku. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na CUA Columbus School of Law w USA. Jakie jest natomiast doświadczenie zawodowe młodej pani prawnik?

- Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne – przekazała Kancelaria Prezydenta.

Obecnie Kinga Duda pracuje w jednej z bardzo znanych kancelarii prawniczych w Warszawie, a dodatkowo jest także społecznym doradcą prezydenta, za co według informacji udzielonych przez Andrzeja Dudę, nie pobiera wynagrodzenia.

Źródło: polanddaily.com

Jak informował portal "Życie": ZNANY PREZENTER PO RAZ PIERWSZY OD DŁUGIEGO CZASU MÓGŁ ZASIĄŚĆ ZA KÓŁKIEM SWOJEGO AUTA. JAROSŁAW KRET ZAKOŃCZYŁ IZOLACJĘ PO ZAKAŻENIU KORONAWIRUSEM

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI PRZEDSTAWIŁ ZAŁOŻENIA NOWEGO PROGRAMU POMOCOWEGO DLA MILIONÓW POLAKÓW. POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA TARCZA. ZNANE SĄ WARUNKI

Portal "Życie" pisał również: OKOLICE WARSZAWY: AUTOBUS PODMIEJSKI WJECHAŁ W OGRODZENIE POSESJI. TA SYTUACJA WYGLĄDAŁA NAPRAWDĘ GROŹNIE. CUDEM UDAŁO SIĘ UNIKNĄĆ PRAWDZIWEGO NIESZCZĘŚCIA