Awantura w zakonie Salezjanów w Poznaniu trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby konflikt między zakonnikami a księdzem Michałem Woźnickim miał się szybko zakończyć.

Duchowny wezwał policję, a gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia usłyszeli od kapłana, że został na nim użyty gaz pieprzowy i to przez zakonników, którzy mieli go zmusić do opuszczenia zajmowanej bezprawnie celi. Sprawa jest badana przez komendę w Poznaniu.

Ksiądz Michał Woźnicki jest znany w całej Polsce ze względu na swoją buntowniczą postawę nie tylko wobec zgromadzenia Salezjanów, do którego niegdyś należał. Ma odwagę krytykować nie tylko bractwo, ale i papieża, a także innych hierarchów kościelnych.

Odprawia również msze po łacinie, co jest niezgodne z zasadami Kościoła Rzymskokatolickiego. Obecnie ksiądz Woźnicki procesuje się z Salezjanami, gdyż ci zamierzają trwale eksmitować go z zajmowanej celi.

Gaz użyty w zakonie w jednym z miast w Polsce? Niebywałe wydarzenia w zgromadzeniu Salezjanów! Policję do zdumiewającej sytuacji wezwał jeden z księży

Jak przypomina "Super Express", konflikt ten narasta od kilku lat, a eskalował najbardziej, gdy zakonnicy wyrzucili krnąbrnego duchownego z zakonu, co ma związek z tym, że w ten sposób nie ma prawa do mieszkania w klasztorze. Właśnie dlatego sprawa o eksmisję trafiła do sądu. Jednak ksiądz celi nie zamierza opuszczać, organizuje w niej msze święte, wszystko transmitując w Internecie.

W poniedziałek doszło do kolejnej nieprzyjemnej sytuacji i dwóch interwencji policji w zakonie. Jak wynika z nagrań udostępnionych przez księdza Woźnickiego salezjanie mieli popsuć mu zamek w drzwiach do celi, a potem użyć wobec niego i kilku osób z jego otoczenia gazu pieprzowego.

Ksiądz wezwał pogotowie. Ksiądz po gazowym ataku wezwał policję, a jak wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji miało dojść do rękoczynów i zastosowania gazu pieprzowego. Policja potwierdza, że ksiądz został wysłany na obdukcję do Zakładu Medycyny Sądowej.

Jak informował portal "Życie": JUREK OWSIAK ZBULWERSOWANY TYM, CO ZOBACZYŁ NA ULICACH PODCZAS PROTESTU KOBIET. SZEF WOŚP MA NAPRAWDĘ DOŚĆ. WYSTOSOWAŁ MOCNY KOMENTARZ

Przypomnij sobie: W PRZYSZŁYM ROKU ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ ZA PRĄD. W ŻYCIE WCHODZI DODATKOWA NOWA OPŁATA. ZNANE SĄ JUŻ STAWKI NA RACHUNKACH DLA POLAKÓW

Portal "Życie" pisał również: W ŻYCIU KRYSTYNY PAWŁOWICZ POJAWIŁA SIĘ MIŁOŚĆ? ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW! OBIEKTEM WESTCHNIEŃ BYŁEJ POSŁANKI PIS MA BYĆ MŁODY I ZNANY MUZYK