Emerytury celebrytów, zwłaszcza w dobie pandemii, to temat wysoce kontrowersyjny. Gwiazdy mają tendencję do narzekania na wysokość swoich świadczeń, jednocześnie żyjąc w luksusowych warunkach, na które nie mogą pozwolić sobie przeciętni emeryci. Jedną z takich osób jest wokalista discopolowego zespołu Bayer Full, o którym ostatnio zrobiło się w mediach głośno ze względu na liczne szokujące wypowiedzi.

Świerzyński "głoduje" przez wysokość emerytury

Lider Bayer Full, który ostatnio podpadł wielu Polakom swoją wypowiedzią na temat zespołu Kult, postanowił zabrać głos również w sprawie - według niego - skandalicznej wysokości swojej emerytury. W programie "Pytanie na Śniadanie" podzielił się informacją na temat tego, ile ma wynieść jego świadczenie. Zdradził, że prognozowana kwota to... 386 złotych.

Wokalista otwarcie skrytykował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zapomniał jednak o jednej bardzo istotnej rzeczy, którą w odpowiedzi trafnie wytknął mu rzecznik ZUS.

"Pan Sławomir pokazał przed programem, stąd wiem, ile ma zgromadzone na swoim koncie. Dlatego śmiem twierdzić, że przez większość swojego życia nie płacił składek do ZUS tylko gdzie indziej. To jest kwota, która jest można powiedzieć, 10 procent tego, co ludzie gromadzą na swoich kontach, żeby mieć minimalną emeryturę" - stwierdził rzecznik.

Na jaw wyszło więc, że Świerzyński przez znaczną część swojego życia po prostu... nie płacił składek. Nie należy więc dziwić się, iż ZUS nie może zaoferować mu większej kwoty świadczenia emerytalnego.

Świerzyński, jednocześnie narzekając na "głodową" emeryturę, żyje nieporównywalnie lepiej niż inni seniorzy - dorobił się ogromnego domu, jachtu, a nawet własnego helikoptera! Otrzymał także od państwa zawrotną sumę 550 tysięcy złotych, co również wzbudziło wiele głosów krytyki.

Słowa wokalisty Bayer Full są więc nie tylko niezrozumiałe, ale przede wszystkim krzywdzące dla starszych osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem.

Zobacz także: Jak polskie gwiazdy dorabiają sobie na emeryturze? Czy seniorzy, którzy całe życie byli obecni w show – biznesie mogą liczyć na pokaźne emerytury

Może cię zainteresować: Jak potoczyły się losy gwiazdy znanej z programu "Idol”? Hania Stach podjęła zaskakującą decyzję

Pisaliśmy również o: Ranking najlepiej zarządzanych szpitali w kraju. Na jakich pozycjach plasują się stołeczne jednostki