Książę Harry już od dłuższego czasu nie ma najlepszych stosunków ze swoją rodziną. Punktem kulminacyjnym było zrzeczenie się przez niego oraz jego żonę Meghan wszelkich tytułów i obowiązków należących do brytyjskich monarchów. Teraz para po raz kolejny dała mediom powód do kontrowersji. O co chodzi?

Czy Harry zranił swojego ojca?

Książę Karol urodził się 14 listopada 1948 roku jako pierwszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Tydzień temu, w bardzo ograniczony w wyniku pandemii sposób, obchodzono jego 72 urodziny. W tym dniu nie zabrakło życzeń spływających do księcia ze wszystkich stron - między innymi od członków jego rodziny. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy pamiętali o tej wyjątkowej okazji.

Mowa oczywiście o księciu Harrym i księżnej Meghan, którzy... kompletnie zignorowali tak ważny dla księcia Karola dzień. W przeciwieństwie do Williama, który dołożył wszelkich starań, by oddać ojcu należyty szacunek, jego brat nie pokusił się o publiczne życzenia w stronę jubilata.

fot. Yui Mok/PA
fot. Yui Mok/PA

Jak przypuszczają zagraniczne tabloidy, m.in. portal "OK!", Harry i Meghan zignorowali ten dzień celowo. Daje to nie lada kontrowersję, o której mogą rozpisywać się brytyjskie media, i idealnie pasuje do negatywnego wizerunku, jaki ostatnio książęca para posiada na Wyspach.

Wydaje się jednak być oczywistym, że Harry wcale nie musiał zignorować urodzin ojca. Jakiś czas temu, wraz z żoną, całkowicie wycofał się bowiem z mediów, przez co niemożliwym stało się dla niego publiczne złożenie życzeń Karolowi. A niewykluczone jest, iż uczynił to prywatnie - w tym temacie tabloidy już nie mogą mieć pewności.

Zobacz także: Agnieszka Radwańska chce spełnić swoje nietypowe dla sportowca marzenie. Boryka się jednak z przeszkodami. Co na to jej mąż

Może cię zainteresować: Witold Paszt wyznał, że ostatnio chorował. Problemy ze zdrowiem bardzo go wyniszczyły. Internauci są zaniepokojeni jego wyglądem

Pisaliśmy również o: Przedłużenie lockdownu szkół. Trzaskowski krytycznie o decyzji rządu