Zgodnie z decyzją rządu od 17. października wszystkie aquaparki, baseny, siłownie, centra i kluby fitness pozostają zamknięte. Trenować mogą jedynie zawodnicy, którzy przygotowują się pod okiem trenera do zawodów.

Decyzja rządu ogłoszona była 15. Października. Jak się można było domyślić, nie spodobała się przedstawicielom branży fitness.

Polska Federacja Fitness i Federacja Pracodawców Fitness stanowczo się jej sprzeciwiły i zorganizowały protest na Placu Zamkowym w Warszawie. Niestety ich starania były bezskuteczne.

Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl
Protest. Źródło: fakt.pl

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, skomentował decyzję w sprawie zamknięcia branży fitness

Od początku pandemii koronawirusa branża fitness miała już dwa zamknięcia – pierwszy w marcu, drugi w październiku. Niektóre kluby musiały złożyć wniosek o upadłość.

Siłownie, aquaparki, baseny, centra i kluby fitness wciąż pozostają zamknięte, co nie podoba się wielu osobom.

Siłownia. Źródło: biznes.wprost.pl
Siłownia. Źródło: biznes.wprost.pl
Siłownia. Źródło: biznes.wprost.pl

Sam minister zdrowia, Adam Niedzielski uważa, że sport, zdrowa dieta i dobra kondycja wzmacniają odporność organizmu.

Mężczyzna nie sprzeciwia się jednak decyzji rządu. Jego zdaniem o kondycję można zadbać w inny sposób, niekoniecznie na siłowni.

Można podjechać do parku, czy lasu i tam bez maseczki przejść się, pospacerować, pobiec

- powiedział Adam Niedzielski w programie "Gość Wydarzeń".

Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV
Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV
Adam Niedzielski/ YouTube: MedExpress TV

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO