Portalowi "Super Express" udało się dotrzeć do najnowszych informacji dotyczących zakazu przemieszczania się oraz przymusowej kwarantanny. Wielu Polaków zastanawia się, czy czekają nas samotne wigilie i Święta Bożego Narodzenia bez najbliższych?

Względna stabilizacja

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w sobotę 21 listopada, premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że w ostatnich dniach mamy do czynienia ze względnym ustabilizowaniem się liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Szef Rady Ministrów podkreślił wówczas, że przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego oraz solidarność to główne oręże walki z epidemią.

Premier Morawiecki wskazał również, że teraz czeka nas sto dni solidarności, na końcu których możliwe, że będziemy już dysponowali szczepionką przeciwko koronawirusowi. Wiele osób pokłada w szczepieniach ogromną nadzieję, wierząc, że pozwoli nam ona wrócić do normalności sprzed epidemii.

Co ze świętami Bożego Narodzenia?

Coraz większymi krokami zbliżamy się do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy będzie mogło świętować te wyjątkowe dni wspólnie z najbliższymi? Te wątpliwości rozwiewa rzecznik rządu.

YouTube

Zgodnie ze słowami Piotra Mullera dla "Super Expressu", przy świątecznym stole będą mogli się spotkać wszyscy domownicy oraz dodatkowo 5 osób z poza gospodarstwa domowego (dotyczy to zarówno rodziny, jak i znajomych).

Rząd rozważa również wprowadzenie kwarantanny dla osób, które zdecydują się wrócić z zagranicy. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Uzalżniona ona będzie od sytuacji epidemicznej. Celem tej kwarantanny ma być ograniczenie mobilności, a co za tym idzie zwiększenie liczby zachorowań.

YouTube/Rzeczpospolita TV

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Kierowanie samochodem możliwe bez prawa jazdy? Niesamowite zmiany z korzyścią dla kierowców i policji wejdą w życie już wkrótce. Jak to możliwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Daniel Olbrychski wpadł w poważny nałóg przez Marylę Rodowicz? Zaskakujące wyznanie aktora

O tym się mówi: Brytyjski jasnowidz przewidział wynik wyborów w USA i powstanie pandemii. Opowiedział, co nas czeka w 2021 roku