Jak informuje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda, jak co roku w listopadzie pojawił się w Beskidzie Sądeckim. Prezydent w mediach społecznościowych pochwalił się wyjątkową fotografią z jesiennych szlaków beskidzkich.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Beskid Sądecki

"Ostatnie dni pięknej jesieni" - takim komentarzem prezydent Andrzej Duda opatrzył zamieszczone na Instagramie zdjęcia z Łącka i Nowego Sącza, który jak co roku odwiedził właśnie w listopadzie. Wizyta miala charakter prywatny, a Andrzejowi Dudzie towarzyszyła również żona, Agata Kornhauser Duda.

Głowa państwa każdego roku przyjeżdża do Starego Sącza, skąd wywodzą się jego przodkowie. Władze miasta przyznały nawet prezydentowi tytuł honorowego mieszkańca Starego Sącza. Jak donoszą lokalne media w ostatnią sobotę prezydent odwiedził rodzinne groby znajdujące się na starosądeckim cmentarzu. Para prezydencka wspominała dziadków prezydenta: Kunegundę i Alojzego Dudów.

Listopadowa wizyta w Starym Sączu jest już tradycją pary prezydenckiej, którzy chętnie odwiedzają miejsce skąd pochodzą rodzice prezydenta. Zwykle Andrzej Duda z żoną pojawiają się tutaj 1 lub 2 listopada, jednak w związku z epidemią koronawirusa i zamknięciem cmentarzy we Wszystkich Świętych, wizyta odbyła się dopiero 14 listopada.

starosadeckie.info

Jak informuje portal "Starosądeckie Info", prezydent Andrzej Duda przy wejściu na cmentarz odbył krótką rozmowę z burmistrzem Jackiem Lelkiem i jego żoną. Prezydent zdecydował się również na krótką wizytę u rodziny, by po tem wrócić do Pałacu Prezydenckiego.

Jak podobają się wam opublikowane przez prezydenta Andrzeja Dudę zdjęcia?

To też może cię zainteresować: Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział stopniowy powrót uczniów do szkół. Kto i kiedy będzie uczyć się stacjonarnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana polska podróżniczka odważyła się wyznać bardzo bolesną prawdę. Martyna Wojciechowska przeszła przez piekło. O co chodzi

O tym się mówi: Polscy kierowcy nie wiedzą, co robić, otrzymując mandaty za wymianę opon. Resort zdrowia stawia sprawę jasno i wyjaśnia, czy to zgodne z przepisami