Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Ksiądz jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk to duchowny zajmujący się różnego typu działalnością. Niektóre jego posunięcia spotykają się z aprobatą wiernych, inne potrafią wzbudzać spore kontrowersje.

75-letni duchowny już od 30 lat kieruje działalnością Radia Maryja. Teraz spotkała go prawdziwa tragedia. Co się wydarzyło?

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk przechodzi trudny czas

Portal Super Express zwraca uwagę na to, jak ciężko musi teraz być Tadeuszowi Rydzykowi. Wszystko przez śmierć bliskiej dla niego osoby.

W ostatnim czasie zmarł jego przyjaciel, biskup Józef Zawitkowski – bp pomocniczy senior diecezji łowickiej. Był on autorem pieśni, która wykonywana jest podczas zjazdu Radia Maryja.

Bp Józef Zawitkowski miał 81 lat. Odszedł w czwartek, 29 października. Przebywał w szpitalu od 16 października.

Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube

Często pojawiał się na antenie Radia Maryja i przyjaźnił się z Tadeuszem Rydzykiem. Został księdzem w 1962 roku, od 1990 roku był biskupem pomocniczym diecezji łowickiej.

Pojawiał się nie tylko w Radiu Maryja, ale również w Polskim Radiu. Napisał m.in. pieśń „Abyśmy byli jedno” i „Panie dobry jak chleb”.

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: WILLIAM I KATE SZUKAJĄ GOSPOSI. OFERUJĄ CAŁKIEM NIEZŁĄ SUMKĘ. MAJĄ JEDNAK JEDEN WYMÓG, JAKI