Od ponad tygodnia przez Polskę przetacza się fala protestów, które mają związek z ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Kobiety w całym kraju sprzeciwiają się uniemożliwieniu przez Trybunał aborcji z powodu ciężkich lub nieuleczalnych wad płodu.

Strajk kobiet w Warszawie już dziś!

Jak informuje portal Pikio, na dziś zaplanowana jest jedna z największych manifestacji, która odbędzie się w stolicy. Równo o godzinie 17 protesty wyruszą z placu Zamkowego, z placu Zawiszy oraz spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

- Spotykamy się w trzech miejscach. W alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo premier Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Na Placu Zamkowym, bo tam wszystko się zaczęło. I Plac Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże - zapowiedziały członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Działaczki zapowiadają, że nie jest to jednak koniec protestów. Jak się okazuje kobiety są gotowe protestować aż do chwili, kiedy rząd nie poda się do dymisji. Głównymi postulatami protestujących kobiet jest udostępnienie antykoncepcji dla młodych osób, aborcja dokonywana na życzenie, a także uniezależnienie decyzji rządu od Kościoła.

Źródło: notesfrompoland.com

To nie koniec!

Już w kolejnym tygodniu, zgodnie ze słowami Marty Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ma dojść do blokad w wielu miastach. Co więcej, uczestnicy protestów z dużych miast, mają się przenosić do mniejszych, aby tam wspomagać protestujących.

W obliczu trwającej pandemii organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przypominały, aby podczas protestów nosić maseczki ochronne oraz utrzymywać dystans społeczny. Co więcej zapewniały, że dziś w Warszawie nie dojdzie do żadnych aktów wandalizmu, gdyż darzą stolicę ogromną miłością.

Źródło: newseu.cgtn.com

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ