Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Każdego dnia odnotowujemy wzrost nowych przypadków zakażenia, wczoraj liczba ta przekroczyła już 20 tysięcy, Na ten moment najgorsza sytuacja jest w województwie wielkopolskim, a także w województwach mazowieckim oraz śląskim. Dodatkowo, tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 255 zgonach.

Jednak będą podwyżki?

Rząd nieustannie opracowuje nowe sposoby walki z koronawirusem. Już od 24 października w całym kraju obowiązuje czerwona strefa, która wymusza na Polakach stosowanie się do dość rygorystycznych zasad sanitarnych.

Jak informuje portal Pikio, rządzący zamierzają także wesprzeć pracowników ochrony zdrowia, którzy nieustannie robią co tylko w ich mocy, aby pomóc jak największej ilości osób. W ostatnich dniach gorącym tematem były podwyżki dla pracowników medycznych. Mimo wielu sprzecznych informacji okazuje się, że rząd utrzymuje decyzję o przyznaniu 100% dodatków do wynagrodzeń. Dla kogo będą one przewidziane?

- W związku z szeregiem nieprawdziwych informacji przypominamy: dodatek 100% wynagrodzenia otrzyma każdy wykonujący zawód medyczny, walczący z COVID-19 w szpitalu II i III poziomu. Dodatek otrzyma także personel medyczny ZRM oraz SOR, diagności laboratoryjni w lab. covidowych – brzmi komunikat opublikowany dziś w nocy przez Ministerstwo Zdrowia.

Przybywa miejsc dla pacjentów

Co więcej, rządzący nieustannie poszukują personelu, który podejmie się pracy w szpitalach tymczasowych. Jak przyznał sam minister zdrowia – Adam Niedzielski, w naszym kraju niemal codziennie przybywa 1000 łóżek dla pacjentów covidowych.

- To nie infrastruktura się liczy, liczy się personel, który chcemy zachęcić do współpracy. Stąd klauzula dobrego samarytanina, a także motywacja finansowa dla pracowników ochrony zdrowia – poinformował Adam Niedzielski.

Pierwszy szpital tymczasowy został stworzony na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na ten moment może on przyjąć 500 pacjentów, a personel będzie składał się z 250 osób.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem infrastruktury stworzonej na stadionie narodowym w te 12 dni. Szpital tymczasowy to realne narzędzie, które będzie nas wspierało w ciągu najbliższych tygodni – zaznaczył minister zdrowia.

Jak informował portal "Życie": KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ