Domy, które remontują, bardzo często są stare, na pierwszy rzut oka nadające się wręcz do zburzenia, jednak wystarczy kilka dni, by zmieniły się nie do poznania.

W programie „Nasz nowy dom” priorytetem jest pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Katarzyna Dowbor, prowadząca programu „Nasz nowy dom”, ma trudne zadanie – musi mierzyć się z ludzkimi tragediami i przedstawiać je telewidzom. Jednak gwiazda może także uszczęśliwiać innych, dając im to, o czym skrycie marzyli.

Katarzyna Dowbor/screen Instagram @nasznowydom
Katarzyna Dowbor/screen Instagram @nasznowydom

Kulisy programu „Nasz nowy dom”. Spodziewaliście się tego?

Show Polsatu oraz jego prowadząca są bardzo lubiane przez licznych telewidzów. Portal WTV ujawnił czy w rzeczywistości prace nad remontami wyglądają tak, jak w programie.

Program „Nasz nowy dom” jest emitowany od 2013 roku. W ciągu ostatnich siedmiu lat zyskał wielu widzów, a grono to wciąż się powiększa.

Czy remonty domów faktycznie są tak szybkie i spektakularne na żywo, za kulisami? Jak mówią byli uczestnicy – to stacja szuka ich, a nie oni pomocy. Polsat wyszukuje osób, które posiadają własny dom i wzruszającą historię.

- Budynek miał spełniać ich oczekiwania, czyli nie szukali pałacu ani ruiny. Sam proces od zgłoszenia nas przez Fundację do momentu samego remontu trwał 3 miesiące. Trzymanie nas w niepewności i napięciu. W ten sposób budowali w nas większe emocje, co widać w programie, gdy pada: „wyremontujemy wasz dom” – mówi jedna z uczestniczek.

Decyzji wcale nie podejmuje Katarzyna Dowbor, robi to – na wcześniejszym etapie – produkcja.

Katarzyna Dowbor / Instagram: katarzyna_dowbor_official
Katarzyna Dowbor / Instagram: katarzyna_dowbor_official
Katarzyna Dowbor / Instagram: katarzyna_dowbor_official

- Pierwszy dzień nagrywania był bardzo długi i męczący, sam materiał nagrań to około 9 godz. – mówi była uczestniczka.

- Kolejność wydarzeń była taka sama, jak jest pokazane w programie, jedynie rozciąga się to w czasie, czyli: 15 minut to 9 godz., a 5 dni to w naszym przypadku 7 dni, ale słyszałam, że rodziny przebywały w hotelu nawet dwa tygodnie.

Na ile program jest reżyserowany? Okazuje się, że to zależy od telewizji.

- Kazali nam porozrzucać ubrania, żeby pokazać brak miejsca na te czy inne rzeczy. Czym większy bałagan lub brudne ściany czy grzyb, tym lepiej.

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUŻ ZA KILKA DNI WCHODZI W ŻYCIE NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. KTO NAJBARDZIEJ ZYSKA NA ZMIANACH

O tym się mówi w Polsce: CZY JUŻ JUTRO NA NASZYCH ULICACH ZOBACZYMY WOJSKO? DECYZJA PREMIERA WZBUDZA NIEPOKÓJ WŚRÓD POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE! BYŁY MENADŻER PIŁKARZA ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ