Domy, które remontują, bardzo często są stare, na pierwszy rzut oka nadające się wręcz do zburzenia, jednak wystarczy kilka dni, by zmieniły się nie do poznania.

W programie „Nasz nowy dom” priorytetem jest pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Katarzyna Dowbor, prowadząca programu „Nasz nowy dom”, ma trudne zadanie – musi mierzyć się z ludzkimi tragediami i przedstawiać je telewidzom. Jednak gwiazda może także uszczęśliwiać innych, dając im to, o czym skrycie marzyli.

Katarzyna Dowbor. Źródło: Instagram
Katarzyna Dowbor. Źródło: Instagram
Katarzyna Dowbor. Źródło: Instagram

"Nasz nowy dom". Jak to wygląda „od kuchni”?

Portal piją postanowił zbadać zaplecze popularnego programu prowadzonego przez Katarzynę Dowbor. Dziennikarze rozpoczęli więc własne śledztwo. Ich celem było zbadanie tego, w jaki sposób dostać się do programu i jak przebiega cały proces castingu i realizacji remontu. Okazuje się, że nie zawsze to uczestnicy zgłaszają się do programu.

– Budynek miał spełniać ich oczekiwania, czyli nie szukali pałacu ani ruiny. Sam proces od zgłoszenia nas przez Fundację do momentu samego remontu trwał 3 miesiące. Trzymanie nas w niepewności i napięciu. W ten sposób budowali w nas większe emocje, co widać w programie, gdy pada: "wyremontujemy wasz dom" – zdradza kobieta podpisana jako Jolanta Kowalska.

Decyzja o zakwalifikowaniu rodziny do programu zapada dużo wcześniej. Kiedy Katarzyna Dowbor pojawia się w domu mieszkańców, oni już wiedzą, że ich dom poddany zostanie remontowi.

Czy remont faktycznie trwa 5 dni?

– Pierwszy dzień nagrywania był bardzo długi i męczący, sam materiał nagrań to około 9 godz. Kolejność wydarzeń była taka sama, jak jest pokazane w programie, jedynie rozciąga się to w czasie, czyli: 15 minut to 9 godz., a 5 dni to w naszym przypadku 7 dni, ale słyszałam, że rodziny przebywały w hotelu nawet dwa tygodnie. – wspomina pani Jola.

Ponadto produkcja zmienia także trochę warunki w domu. Często wskazane jest na robienie dodatkowego bałaganu wyglądało to bardziej telewizyjnie.

"Nasz nowy dom". Źródło: fakt.pl
"Nasz nowy dom". Źródło: fakt.pl
"Nasz nowy dom". Źródło: fakt.pl

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU