„Tej siły już nie zatrzymacie” – mówią uczestnicy protestu kobiet po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi oczywiście o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

W myśl wydanego wtedy orzeczenia usunięcie ciąży nawet w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych, ciężkich wad płodu lub śmiertelnych chorób jest niezgodne z Konstytucją.

Setki tysięcy ludzi w różnych miastach zbierają się na większych i mniejszych protestach, blokują drogi i manifestują swoje oburzenie działaniami władz oraz upolitycznionego TK. Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Anna Mucha. Źródło: Instagram
Anna Mucha. Źródło: Instagram
Anna Mucha. Źródło: Instagram

Anna Mucha o kulach pojawiła się na proteście

Aktorka Anna Mucha również popiera walkę o prawa kobiet. Aktorka razem z tysiącami osób wyszła na ulice Warszawy.

Jak zauważa WP, Anna Mucha wyszła na poniedziałkowy „spacer” o kulach. Choć nie każdy popiera blokadę ulic, jaka miała miejsce wczoraj, warto zauważyć, że inne, bardziej pokojowe formy protestów, przestały przynosić skutki, więc w słusznej sprawie konieczne jest bardziej zdecydowane działanie.

Anna Mucha pokazała swoje zdjęcia, gdy szła na protest.

Anna Mucha. Źródło: Instagram
Anna Mucha. Źródło: Instagram
Anna Mucha. Źródło: Instagram

„Córeczko! Jestem tu dla Ciebie. I dla Ciebie Siostro! I dla siebie też” – podpisała zdjęcia. Jak widać, nawet kule nie przeszkodziły jej we wsparciu strajków!

Na nagraniach Anny Muchy widoczny był także transparent „Kinga, doradź tacie”. Rzecz jasna, chodzi o Kingę Dudę, która jest doradcą społecznym swojego ojca, Andrzeja Dudy. Jednak od czasu, gdy ogłoszono, jaką funkcję będzie pełnić, córka prezydenta nabrała wody w usta i publicznie milczy, zupełnie jak jej matka.

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUŻ ZA KILKA DNI WCHODZI W ŻYCIE NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. KTO NAJBARDZIEJ ZYSKA NA ZMIANACH

O tym się mówi w Polsce: CZY JUŻ JUTRO NA NASZYCH ULICACH ZOBACZYMY WOJSKO? DECYZJA PREMIERA WZBUDZA NIEPOKÓJ WŚRÓD POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE! BYŁY MENADŻER PIŁKARZA ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ