Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego oburzył Polki i Polaków. W myśl wydanego wtedy orzeczenia usunięcie ciąży nawet w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych, ciężkich wad płodu lub śmiertelnych chorób jest niezgodne z Konstytucją.

Setki tysięcy ludzi w różnych miastach zbierają się na większych i mniejszych protestach, blokują drogi i manifestują swoje oburzenie działaniami władz oraz upolitycznionego TK. Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Julia Wieniawa. Źródło: Instagram
Julia Wieniawa. Źródło: Instagram

Do protestów przyłączają się inne grupy, m.in. rolnicy (jak w Nowym Dworze Gdańskim), co niektórzy zapewniają uczestnikom strajków ochronę przed narodowcami (np. kibice Legii Warszawa w stolicy). Na licznych „spacerach” można spotkać także gwiazdy, które nagłaśniają sprawę także w social mediach.

Julia Wieniawa nie poszła na protest, dlaczego?

Lwia część gwiazd włączyła się w tę niesamowitą walkę o prawa kobiet. Niektóre z nich, jak np. Kinga Rusin, pokusiły się także o wsparcie finansowe dla organizacji wspierających kobiety.

Julia Wieniawa. Źródło: Instagram
Julia Wieniawa. Źródło: Instagram

Niestety, w poniedziałkowym proteście nie mogła wziąć udziału Julia Wieniawa. Aktorka bardzo wspierała kobiety, podczas finału „Tańca z gwiazdami” dumnie prezentowała czerwoną błyskawicę, którą namalowała na dłoni, a także głośno wyraziła swoją opinię.

„Leżę chora w domu… ale sercem jestem z Wami. Jestem dumna ze wszystkich, którzy poszli strajkować. To duża odwaga” – poinformowała wczoraj.

Życzymy Julce dużo zdrowia. Protesty mogą się tak szybko nie skończyć, więc może zdąży jeszcze dołączyć!

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUŻ ZA KILKA DNI WCHODZI W ŻYCIE NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. KTO NAJBARDZIEJ ZYSKA NA ZMIANACH

O tym się mówi w Polsce: CZY JUŻ JUTRO NA NASZYCH ULICACH ZOBACZYMY WOJSKO? DECYZJA PREMIERA WZBUDZA NIEPOKÓJ WŚRÓD POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE! BYŁY MENADŻER PIŁKARZA ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ