To był i jest wielki cios dla Michała Wiśniewskiego, który pod koniec września poinformował media o śmierci swojego przyjaciela i fana Ich Troje, 29-letniego Adama Śledzianowskiego. Odejście młodego mężczyzny była nagłe i według Michała Wiśniewskiego stało się tak przez obecną sytuację w kraju – przeciążony do granic możliwości system opieki zdrowotnej w Polsce przez pandemią koronawirusa. Lider Ich Troje zdecydował się szczegółowo opisać historię zmarłego przyjaciela. Jego słowa są porażające!

Warto zaznaczyć, że Adam Śledzianowski przez lata zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi i był pod opieką lekarzy specjalistów, a wiele lat zmagał się z niewydolnością nerek. Pod koniec września Śledzianowski przeszedł infekcję górnych dróg oddechowych: miał mocny kaszel i dusił się, ale nie miał gorączki.

Poruszająca opowieść Michała Wiśniewskiego o najbliższym przyjacielu, który niedawno odszedł. Wokalista Ich Troje przekonuje, że „system nie działa”, co miał na myśli

Michał Wiśniewski zdradził, że po kilku dniach ciężkich objawów ojciec zawiózł Adama do ośrodka zdrowia, jednak na miejscu nie można było skontaktować się z lekarzem, a w trakcie teleporady, bez osłuchania pacjenta lekarz miał wystawić receptę na 3 leków, w tym antybiotyki.

Kolejnego dnia, jego stan miał się jeszcze bardziej pogorszyć. Jedyny dostępny na miejscu lekarz – ginekolog skierował go do szpitala zakaźnego z podejrzeniem koronawirusa. Rodzice Adama musieli przewieźć go sami do odległego szpitala w innym mieście, a w trakcie podróży mężczyzna przestał oddychać. Godzinna reanimacja nie dała rezultatu, a wykonany po śmierci test na SARS-CoV-2 dał wynik negatywny.

Michał Wiśniewski nie kryje oburzenia tą sytuacją i tym, że żaden z lekarzy nie pofatygował się do jego przyjaciela, przez co ten zmarł. Choć nie chce oskarżać służby zdrowia to przekonuje, że zawiedli ludzie.

„Chcę tylko powiedzieć: wchodźcie drzwiami i oknami. Czy to jest nieodpowiedzialne? Nie wiem, ale gdyby taka sytuacja miałaby miejsce w przypadku mojego dziecka, po tym, co zaobserwowałem u Adasia, to dwa razy bym się nie zastanawiał” – przekonuje, cytowany przez serwis Gwiazdy WP.

Rodzina Adama Śledzianowskiego chce się ubiegać o odszkodowanie, a Michał Wiśniewski zaproponował im pomoc prawną.

„Nie chcę nawet myśleć, co czują bliscy pacjentów, którzy nie mieli koronawirusa, a umierają, bo prawdopodobnie jest ich o wiele, wiele więcej niż tych, którzy umierają na COVID. System nie działa” - podsumował Wiśniewski.

fot. Youtube @Horyzont Słubice

Jak informował portal "Życie": RADOSŁAW MAJDAN W SZPITALU Z POWODU ZAKAŻENIA! CHOĆ NIE MA Z NIM KONTAKTU TO ŻYWIENIE ZAPEWNIŁA MU UKOCHANA ŻONA, MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN

Przypomnij sobie: POLSKA WOKALISTKA PRZEŻYWA TRUDNOŚCI. SŁAWA PRZYBYLSKA PRZYZNAJE, ŻE ŻYCIE DOŚWIADCZYŁO JĄ W OSTATNICH LATACH, MĄŻ ZABIERA JEJ NIEMAL CAŁY CZAS

Portal "Życie" pisał również: SMUTNE WIEŚCI O DARIUSZU GNATOWSKIM. W JEGO OSTATNIEJ DRODZE TOWARZYSZYĆ MU BĘDĄ ZALEDWIE NAJBLIŻSZE OSOBY. PRZYJACIELE AKTORA ZAWIEDZENI