Jak podaje portal "W TV", Alicja Majewska jest kolejną artystką, która skarży się na swoją emeryturę. Niedawno o swojej niskiej emeryturze mówił Rudi Shuberth. Piosenkarce trudno jest utrzymać z osiąganych teraz dochodów willę, którą kupiła przed laty. Gwiazda nie ukrywa, że jej sytuacja jest wyjątkowo ciężka.

Alicja Majewska narzeka na wysokość swojej emerytury

Alicja Majewska nie ukrywa, że otrzymywane przez nią świadczenie emerytalne nie jest dla niej satysfakcjonujące. Co więcej, nie jest wystarczająca by pokryć codzienne potrzeby nie wspominając już o wydatkach, jakie wiążą się z utrzymaniem kupionej przez wokalistkę willi na warszawskim Zaciszu.

Wokalistka kupiła willę w latach 70. ubiegłego wieku i sporo zainwestowała, żeby doprowadzić ją do stanu, w jakim jest dzisiaj. Niestety pobierana z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynosi niewiele ponad 1000 złotych, o czym wokalistka mówiła w rozmowie z "Na Żywo". Skąd tak niskie świadczenia emerytalne dla artystów?

YouTube

Niskie świadczenia emerytowanych

Choć artyści mogą liczyć na wysokie gaże (sięgające kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych za występ), o których "zwykli" ludzie mogą pomażyć, to niewielu z nich pracuje na umowę o pracę, która gwarantuje odprowadzanie składek na ubezpieczenie emerytalne. Często nie myślą również o oszczędzaniu na starość, a kiedy orientują się, że powinni jest już za późno - choć oczywiście nie jest to reguła.

Do tej pory nie pojawiły się doniesienia mówiące, że Alicja Majewska zdecydowała się wyprowadzić z willi, która jest dla niej sporym obciążeniem finansowym. Artystka nadal występuje na krajowej scenie. Zrezygnowała z koncertowania w USA.

"Dzisiaj zachód wygląda inaczej. W latach 80. to był inny świat. […] Teraz opieram się przed wyjazdem do USA, bo nie widzę w tym sensu. To już nie jest tak intratne, jeśli chodzi o zarobki, bo dolar ma kompletnie inną wartość" - powiedziała w "Na Żywo".

YouTube

Co sądzicie o skargach artystów na niską emeryturę?

To też może cię zainteresować: Edyta Górniak ma spore problemy. Przewrotny los przyniósł jej trudne chwile. Diwa ma spore problemy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszające wyznanie córki Adama Małysza. Opowiedziała o dzieciństwie pełnym strachu

O tym się mówi: Polacy już niebawem pożegnają się z programem „500 plus”? Jakie kroki zostaną ostatecznie podjęte w tej kwestii