Program „500 plus” powstał z inicjatywy partii Prawo i Sprawiedliwość. Jednak od samego początku budził wśród znacznej części osób, sporo kontrowersji. Czy już niebawem program ten przejdzie niemałą rewolucję?

Program ma wielu przeciwników!

Jak podaje portal Lelum, wiele osób uważa, że program „500 plus” powinien być nadal kontynuowany, jednak z pewnymi zmianami. Na czym mają one polegać? Przede wszystkim na tym, aby w programie brały udział tylko te rodziny, w których przynajmniej jedna z osób posiada stałe zatrudnienie.

Co więcej, na temat programu sporo wątpliwości mają także specjaliści. Szczególną uwagę zwracają oni na fakt, że obecna „rozrzutność” w programie pogłębia dziurę budżetową.

- Część ekspertów podkreśla, że świadczenie wypłacane w obecnej formie stanowi zbyt duże obciążenie dla gospodarki, która przeżywa trudne chwile w związku z COVID-19 – donosi portal Super Express.

Szykują się zmiany?

Portal Money oraz Wirtualna Polska przeprowadziło badanie, którego wyniki jasno wskazują, że aż 62% badanych Polaków twierdzi, iż 500 plus powinno być wypłacane tym rodzinom, gdzie chociaż jeden rodzic pracuje.

Jak przypomina portal Lelum, jeszcze w sierpniu Jadwiga Emilewicz mówiła, że możliwe jest, iż 500 plus będzie wypłacane nie w formie gotówki, lecz elektronicznego bonu. Takie rozwiązanie wzmocniłoby kontrolę nad tym, na co tak naprawdę przeznaczane są środki, które rodziny pobierają w ramach programu „500 plus”.

Na ten moment jednak nie podano oficjalnego terminu, w którym możemy spodziewać się zmian. Nie jest nawet wiadome, czy zmiany na pewno wejdą w życie.

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF JACKOWSKI ZABRAŁ GŁOS W TEMACIE, KTÓREGO DO TEJ PORY RACZEJ NIE PORUSZAŁ. CO WIZJONER TWIERDZI NA TEMAT DALSZEJ KARIERY IGI ŚWIĄTEK

Przypomnij sobie: ZAMIERZASZ DZIŚ WIECZOREM DŁUŻEJ ZABAWIĆ NA IMPREZIE? LEPIEJ UWAŻAJ PODCZAS POWROTU. OD PÓŁNOCY OBOWIĄZUJĄ NOWE ZASADY

Portal "Życie" pisał również: LOSY BOHATERÓW PROGRAMU "ROLNIK SZUKA ŻONY" NABIERAJĄ TEMPA. DAMSKA CZĘŚĆ OGLĄDAJĄCYCH PROGRAM JEST ZACHWYCONA BRATEM PAWŁA