Służby porządkowe już rozpoczęły bardzo szczegółowe kontrole, sytuacja jest naprawdę poważna i nie wolno podchodzić do sprawy z lekceważeniem. Inaczej czekają nas spore kary! O co chodzi? Oczywiście o nadejście jesieni i rozpoczęcie sezonu grzewczego. W tym przypadku trzeba unikać szczególnie jednej ważnej rzeczy – w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z wysokimi karami, które mogą sięgać nawet do 5 tysięcy złotych!

Policja i straż miejska na tropie trucicieli. Rozpoczęły się kontrole tego, czym Polacy palą w piecach

Nastała jesień, a wraz z kolejnymi dniami będzie pojawiać się coraz większe zanieczyszczenie powietrza przez smog. Z tego powodu – ponieważ to właśnie niska emisja jest najczęstsza przyczyną zanieczyszczenia powietrza – ruszyły masowe kontrole. Jeśli nie będziemy przestrzegać istotnej zasady to możemy się pozbyć z portfela nawet 5 tysięcy złotych. W tym przypadku nie ma usprawiedliwień!

W ruch poszły już pierwsze mandaty! Za co? Za palenie śmieciami i różnego rodzaju odpadami, które nie powinny nigdy trafić do pieca grzewczego!

Warto pamiętać o tym, że kary są naprawdę spore i mocno dotkliwej dla naszych portfeli. Najmniej za wykroczenie możemy dostać 20 złotych, maksymalnie 500 złotych mandatu, jednak zdarzają się sytuacje, w których można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych grzywny wydanej przez sąd!

Głośny był niedawno przypadek mieszkańca Dąbrowy Górniczej, podawany przez Pikio, która została ukarana w ten sposób kwotą 3 tysięcy złotych. Jeśli natomiast utrudnia się kontrolę w zakresie ochrony środowiska to można liczyć się z karą do trzech lat pozbawienia wolności!

Okazuje się, że mandaty sypią się aż miło. W samym Szczecinie straż miejska wystawiła już 5 mandatów na 77 sprawdzonych domostw. Co najczęściej spalają w piecach Polacy, a co nie powinno do nich trafić? Płyty wiórowe, paździerzowe, resztki mebli i odpady komunalne.

Jak informował portal "Życie": EPISKOPAT POLSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH KOŚCIOŁA W POLSCE! KAŻDY BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ DO TEGO DOSTOSOWAĆ, TO KLUCZOWE DLA BEZPIECZEŃSTWA

Przypomnij sobie: CO BĘDZIE Z OBCHODAMI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? 1 LISTOPADA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA, EPISKOPAT CZEKA NA DECYZJE RZĄDU, CZY NEKROPOLIE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Portal "Życie" pisał również: WIELKIE SZCZĘŚCIE JEDNEGO Z MIESZKAŃCÓW POLSKI! TRAFIŁ SZÓSTKĘ W LOTTO, MOŻE POSZCZYCIĆ SIĘ OGROMNĄ WYGRANĄ, CAŁA POLSKA CHCE WIEDZIEĆ, KTO TO