Niestety, w tej chwili zmagamy się z drugą falą epidemii i nie da się zaprzeczyć temu, że rosnące słupki nowych zakażeń napawają niepokojem niemal całe społeczeństwo. Polacy starają się szukać pocieszenia w tej trudnej sytuacji m.in. w kościele. Jednak sam koronawirus wywołał niemałe zamieszanie wśród samych duchownych, z których jedni – w tym Konferencja Episkopatu Polski – zaapelowali o rozwagę, a inni zaprzeczali istnieniu epidemii.

To z kolei spowodowało zupełnie odmienne odejście do przyjmowania Komunii Świętej – przez długi czas była ona w formie duchowej, a później pojawił się spór w kwestii tego, czy przyjmowanie Ciała Chrystusa na rękę (jak ma to miejsce m.in. w kościołach protestanckich) nie jest profanacją. Teraz wszystko stało się jasne, bo sytuacja jest absolutnie nadzwyczajna!

Czy Komunia Święta nie do ust, a na rękę to świętokradztwo? Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała!

Okazuje się, że – jak donosi „Super Express” – Komisja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała w tej niezwykle palącej sprawie właściwy komunikat.

Nie tylko Komunia Święta „na rękę” nie została uznana za profanację Sakramentu, a zalecona jako bezpieczna forma przekazywania Ciała Chrystusa w dobie pandemii, szczególnie wśród seniorów i osób chorych.

„W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św. na rękę, przypominamy, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust (...), to jednak nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne, jeśli spełnia się warunki stawiane w tej kwestii przez prawo liturgiczne” – zostało wyjaśnione w komunikacie.

Episkopat Polski zaprzeczył temu, aby Sakrament przyjmowany w ten sposób stanowił podstawę do profanacji.

Jak informował portal "Życie": CZY NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH POLACY SPOTKAJĄ SIĘ Z BLISKIMI? MINISTERSTWO ZDROWIA ALARMUJE O MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU