Dziś piątek, koniec tygodnia i początek upragnionego weekendu. Dla wielu osób jest to równoznaczne z tym, że dziś wieczorem udają się na imprezę ze znajomymi. Przypominamy jednak, że jeśli mamy ochotę zabawić nieco dłużej i do domu wrócić po północy to powinniśmy uważać.

Nowe przepisy już dziś wchodzą w życie

Jak informuje portal Super Express, już o północy wchodzą w życie nowe obostrzenia, które rząd zdecydował się wprowadzić w związku z ogromnym wzrostem przypadków koronawirusa w naszym kraju. Od soboty cała Polska będzie bowiem żółtą strefą. Co to oznacza?

Od soboty będzie między innymi obowiązywać konieczność noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – to znaczy również podczas przebywania na zewnątrz. Pamiętajmy o tym, aby idąc na piątkową imprezę zabrać ze sobą maseczkę i założyć ją niezwłocznie po wyjściu z klubu w sobotnią noc. Jeśli tego nie zrobimy, możemy otrzymać dość pokaźny mandat.

- Nie będzie taryfy ulgowej. Jeżeli mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, ktoś tego nie zrobi, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 zł albo, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – informuje inspektor Mariusz Ciarka – rzecznik Komendy Głównej Policji.

Kto jest zwolniony z obowiązku noszenia maseczek?

Osobami, które są zwolnione z noszenia maseczek są między innymi: osoby, które mają trudności w samodzielnym zakładaniu maseczek, a także osoby z zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawne intelektualnie.

Pamiętajmy, że podstawą do zwolnienia z obowiązku noszenia maseczki jest zaświadczenie lekarskie, które należy okazać podczas kontroli. Zaświadczenie takie nie obowiązuje w przypadkach wymienionych powyżej.

Jak informował portal "Życie": KTO PAMIĘTA TĘ WPADKĘ MARCINA PROKOPA? DZIENNIKARZE NIE MOGLI POWSTRZYMAĆ SIĘ OD ŚMIECHU W PROGRAMIE NA ŻYWO

Przypomnij sobie: ZBLIŻA SIĘ WAŻNE ŚWIĘTO DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. LEKARZE APELUJĄ O ROZSĄDEK W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. CO NA TO MINISTERSTWO ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: PANI HALINA PRZECHODZI PRZEZ PIEKŁO! KOBIETA WYCHOWUJE TROJE DZIECI, A JEJ MĄŻ MIESZKA W ICH WSPÓLNYM DOMU Z NOWĄ PARTNERKĄ I CZWÓRKĄ JEJ DZIECI