Każdego dnia docierają do nas informacje o ogromnej liczbie nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju. Wczoraj dobowy przyrost przekroczył 3000. Nie ma zatem wątpliwości, że sytuacja nie jest dla nas zbyt korzystna.

Ważny apel lekarza!

Wielkimi krokami zbliża się także święto, które jest niezwykle ważne dla niemal wszystkich Polaków. Mowa tutaj oczywiście o Wszystkich Świętych, przypadających na dzień 1 listopada. Czy to święto powinno wyglądać tak, jak do tej pory? Głos na ten temat zabrał wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP – dr Paweł Grzesiowski, podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Interia.

- Okres Wszystkich Świętych należy rozłożyć na poszczególne weekendy, a 1 listopada zamknąć cmentarze. Trzeba zrobić wszystko, aby to święto nie odbyło się w tym roku w takiej formie jak dotychczas – wyjaśnił ekspert.

Lekarz zwraca się do Polaków z ogromną prośbą, aby w tym roku nie udawali się tak tłumnie na cmentarze, a jeśli czują ogromną potrzebę pojawienia się na grobach bliskich, to najlepiej będzie rozłożyć konieczne wyjazdy w czasie.

Niezwykle niebezpieczny okres!

- Zastanówmy się, Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce. Co więcej, 1 listopada jest w tym roku w niedzielę, a zatem to będzie cały weekend. Jeśli dodamy do tego statystyki z poprzednich lat, zobaczymy też, ile wypadków drogowych jest w tym okresie. Wiele z tych osób musi trafić do szpitala. Czy znajdą się dla nich wolne łóżka? Obawiam się, że nie – mówił dalej dr Paweł Grzesiowski.

W sprawie dnia Wszystkich Świętych swoją decyzję ogłosiło już Ministerstwo Zdrowia. Jak się okazuje, resort na ten moment nie ma w planach wprowadzenia zakazów podróży i spotkań w dniu 1 listopada.

Jak informował portal "Życie": CZY KINGA DUDA PODOŁA TAKIEMU WYZWANIU? CÓRKA PREZYDENTA BĘDZIE PRACOWAĆ W DWÓCH MIEJSCACH JEDNOCZEŚNIE

Przypomnij sobie: CO BĘDZIE Z OBCHODAMI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? 1 LISTOPADA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA, EPISKOPAT CZEKA NA DECYZJE RZĄDU, CZY NEKROPOLIE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Portal "Życie" pisał również: PO KOLEJNYCH OBIETNICACH RZĄDU POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIE? PODWYŻKI DLA EMERYTÓW WCALE NIE BĘDĄ TAK WYSOKIE, JAK MÓWIONO NA POCZĄTKU