W związku z decyzją ministerstwa zdrowia już od soboty 10 października w całym kraju zostaną wprowadzone obostrzenia, które dotychczas obowiązywały w strefie żółtej. Co za tym idzie, już od przyszłego weekendu obowiązywały nas będą maseczki w przestrzeni publicznej. Czy zasady te dotkną także kierowców?

Cała Polska w strefie żółtej. Co z kierowcami?

Samochód
Samochód
Samochód

Zgodnie z obostrzeniami przyjętymi przez ministerstwo zdrowia już od najbliższej soboty wszyscy będą zmuszeni do zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej. Zasada ta dotyczyła będzie także kierowców. Także oni zobowiązani będą do noszenia maseczek podczas korzystania z myjni, tankowania czy na parkingu. Zasada ta nie obowiązuje jedynie na terenie lasu, parku czy np. na plaży.

Podczas poruszania się pojazdem z osobami, z którymi prowadzimy gospodarstwo domowe nie musimy mieć maseczek. Niestety, jeżeli przebywamy w pojeździe z kimś z kim nie mieszkamy, zmuszeni jesteśmy założyć maseczkę. Ponadto każdy, kto korzysta ze stacji benzynowej zmuszony jest podczas wykonywania czynności tankowania korzystać z jednorazowych rękawiczek.

Kierowca zatrzymany przez policję. Źródło: wroclaw.wyborcza.pl
Kierowca zatrzymany przez policję. Źródło: wroclaw.wyborcza.pl
Kierowca zatrzymany przez policję. Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Należy pamiętać o tym, że podczas kontroli policjant może zażyczyć sobie tego, abyś nałożył na twarz maseczkę, która zakrywa twoje usta oraz nos. Ponadto policjanci przypominać będą o tym, że maseczki ochronne obowiązują także na stacjach benzynowych.

Za nie przestrzeganie obostrzeń grozi mandat wysokości 500 zł ponadto funkcjonariusze mogą skierować sprawę do sądu, który może wystawić mandat w wysokości 5000 zł.

Przypomnij sobie o… ZENEK MARTYNIUK PRZERYWA MILCZENIE. MA DOŚĆ ZACHOWANIA DANIELA? KRÓL DISCO POLO CHCIAŁBY, ŻEBY JEGO SYN PONOSIŁ KONSEKWENCJE SWOICH ZACHOWAŃ

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: POLICJANCI WCIĄŻ POSZUKUJĄ TYCH LUDZI ZA WŁAMANIA I PROSZĄ O INFORMACJE. UWAGA, SĄ NIEBEZPIECZNI

Portal Życie pisał również o… MAZOWSZE: PRZEZ KORONAWIRUSA SZPITALE ZMIENIAJĄ TRYB FUNKCJONOWANIA. WYKONYWANE SĄ TYLKO OPERACJE KONIECZNE. GDZIE DOKŁADNIE