Robert Lewandowski jest jednym z najsłynniejszych polskich piłkarzy. Zawodnik Bayernu Monachium to chluba naszego narodu, znajduje się w czołówce na światowych rankingach.

Jacek Kurski wychwala Roberta Lewandowskiego pod niebiosa

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, postanowił wyrazić swoje zdanie na temat „polskiego Cristiano Ronaldo”. Co sądzi szef TVP? Serwis Sportowe Fakty zwraca uwagę, że dla Kurskiego Robert jest istotniejszą postacią niż nobliści.

Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl
Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl
Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl

- W tej historii najpiękniejszy jest morał – niemożliwe nie istnieje – stwierdził Jacek Kurski, komentując fakt, że Robert Lewandowski otrzymał tytuł Piłkarza Roku UEFA.

- Zasłużył na tę nagrodę i bardzo się cieszę z tego, że ją otrzymał. W zeszłym roku było rozczarowanie, bo był nominowany, ale nie dostał Złotej Piłki. Ta była wtedy poza zasięgiem. Tym większa radość jest teraz. Nagroda, którą otrzymał, jest przecież jedyną prestiżową w tym roku – podkreślał prezes TVP, który prywatnie jest miłośnikiem sportu.

Piłkarz roku został wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także jednego dziennikarza z każdej federacji należącej do UEFA. To wyróżnienie ogromnej wagi – tytuł ten wcześniej trzykrotnie otrzymał Cristiano Ronaldo, dwukrotnie Lionel Messi, a po jednym razie – Franck Ribery, Andres Iniesta, Luka Modrić oraz Virgil van Dijk.

Robert Lewandowski / Instagram: _rl9
Robert Lewandowski / Instagram: _rl9
Robert Lewandowski / Instagram: _rl9

- Robert jest dzisiaj najlepszym ambasadorem Polski na świecie. Lepszym od polityków i skuteczniejszym od noblistów. Grono odbiorców naszych literackich noblistów jest przecież selektywne, a Roberta każdy zna lub chociaż kojarzy. Lewandowski stał się bardzo ważnym narzędziem w budowaniu sympatii i rozpoznawalności Polski. Jest też uosobieniem niektórych polskich cech narodowych - etosu pracy, skromności i dumy z biało-czerwonych barw. Dożyliśmy czasów, kiedy polski piłkarz jest globalną gwiazdą - podkreślił Jacek Kurski.

- Pełnię szczęścia odczujemy, kiedy Lewandowski zdobędzie elementarny sukces z reprezentacją na Euro, ale uważam, że już teraz możemy mówić o nim jako najlepszym polskim piłkarzu w historii – dodał prezes TVP.

- Pamiętam, kiedy zobaczyłem go pierwszy raz. To było podczas meczu Lechii ze Zniczem Pruszków. Był niepozorny, szczuplutki. Przeszedł drogę od chuderlaka do terminatora. Jest killerem, piłka go szuka, ma intuicję. Pod tym względem jest nie gorszy, a nawet może i regularniejszy od takich legend, jak Lineker czy Rummenigge. W tej historii najpiękniejszy jest morał - niemożliwe nie istnieje.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOMUNIKACJA MIEJSCA ROZSZERZA SWOJE OBSZARY. POWSTANIE AŻ SZEŚĆ NOWYCH PRZYSTANKÓW. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ

Jak informował portal Życie: KIEROWCY MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI, KIEDY POJADĄ ZATANKOWAĆ SAMOCHÓD. NA STACJACH BENZYNOWYCH ZOSTAŁY WPROWADZONE OGROMNE ZMIANY

Portal Życie pisał również o… POMORSKIE: REKORDOWA LICZBA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. AŻ JEDENAŚCIE POWIATÓW ZOSTANIE OBJĘTYCH OBOSTRZENIAMI, W TYM GDAŃSK