Krystyna Loska niegdyś była słynną prezenterką telewizyjną. Odeszła z pracy w 1994 roku.

„Dobrze czułam się w swoim zawodzie może dlatego, że nie starałam się być przed ludźmi inna, niż jestem. Myślę, że to bardzo męczące być innym przed publicznością, a innym w rzeczywistości” – mówiła zawsze.

Gdy chciała iść na studia aktorskie, jej ojciec nie był zadowolony. Dzięki swoim polonistom z liceum uczestniczyła w kursach scenicznych. W czasie jednego z nich, na egzaminie przed przyjęciem na PWST w Krakowie, jej partnerem w scence romantycznej był sam Gustaw Holoubek. Loska zamieszkała w Warszawie i okazało się, że byli później sąsiadami.

O swojej przygodzie ze studiami aktorskimi powiedziała ojcu po rozpoczęciu nauki. Po trzech semestrach zrezygnowała.

Krystyna Loska. Źródło: fakt.pl
Krystyna Loska. Źródło: fakt.pl
Krystyna Loska. Źródło: fakt.pl

W latach 60. XX w. prowadziła program radiowy „To idzie młodość” w Katowicach. Dzięki przypadkowemu spotkaniu z kolegą udało jej się dostać posadę lektorki w telewizji.

Przez jakiś czas była lektorką w TVP Katowice, następnie przeniosła się do Warszawy i ogólnopolskiej telewizji.

Ceniono ją za swobodę oraz za to, że nie czytała z kartki – wszystko mówiła z głowy.

Krystyna Loska jest na emeryturze od 25 lat. Otrzymuje głodowe pieniądze

Dziś 83-letnia Krystyna Loska, dawna telewizyjna gwiazda, odeszła z TVP, ponieważ nie podobała jej się atmosfera, jaka panowała w budynku na Woronicza. Jak przypomina Pomponik, za każdym razem, gdy zapowiadała mecz piłki nożnej polskiej reprezentacji, nasi piłkarze wygrywali mecze.

Teraz Krystyna Loska jest po zawale, który przeszła w 2017 roku. Zaledwie rok później była prowadzącą na Festiwalu w Sopocie, pojawiła się także jako gość na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą.

Teraz Krystyna Loska ujawnia, że dobrą formę zawdzięcza długim spacerom i aktywnemu trybowi życia. Nie zamierza przeprowadzać się do córki, Grażyny Torbickiej, cały czas jest samodzielna.

Krystyna Loska. Źródło: Youtube
Krystyna Loska. Źródło: Youtube

Jej emerytura wynosi zaledwie lekko ponad tysiąc złotych, jednak stara się radzić sobie sama – kocha swobodę, dlatego wciąż mieszka w swoim własnym mieszkaniu.

Tęskni za pracą?

- Tęsknię za telewidzami. Za telewizją… mniej – ujawnia.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAGŁY WZROST ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA. CZY STOLICA TRAFI DO ŻÓŁTEJ STREFY? TO BARDZO MOŻLIWE

Jak informował portal Życie: OGROMNE ZMIANY DLA WIELU POLAKÓW. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI DAROWIZN ORAZ SPADKÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE DAJE ZA WYGRANĄ. POJAWIŁO SIĘ KOLEJNE OGNISKO EPIDEMII. LICZBA ZAKAŻONYCH ROŚNIE LAWINOWO