Kinga Duda nie włączała się w kampanię wyborczą swojego taty ani nie zabierała w tym czasie głosu. Pojawiła się za to na niedzielnym wieczorze wyborczym. Z dużym entuzjazmem przyjęła ogłoszone wyniki sondażowe II tury wyborów prezydenckich 2020, a w czasie, kiedy Andrzej Duda przemawiał, stała bardzo blisko niego.

Kinga Duda to córka prezydenta RP. Urodzona w 1995 roku córka Agaty i Andrzeja Dudów mieszkała w Krakowie, znajomi ze szkoły zapamiętali ją jako dobrą uczennicę.

Ma zacięcie artystyczne, występowała m.in. w spektaklu w liceum. Nagranie z jej występem krąży w sieci. Córka Andrzeja Dudy zaliczyła kurs angielskiego CPE oraz uczyła się niemieckiego, a następnie studiowała prawo na UJ w Krakowie.

Kinga Duda. Źródło: Youtube
Kinga Duda. Źródło: Youtube

Teraz wiadomo, że po praktykach w Londynie zamierza spędzić dłuższy czas w Polsce. Ostatnio wśród opinii publicznej rozpętała się burza spowodowana faktem, że Kinga Duda dołączyła do sztabu prezydenta jako jego społeczny doradca.

Karolina Korwin-Piotrowska nie szczędzi słów krytyki pod adresem Kingi Dudy

Jak podaje Super Express, Kinga Duda od sierpnia pełni nową funkcję, za którą nie pobiera wynagrodzenia. Jednak nie każdy jest zadowolony, że córka prezydenta objęła ważne stanowisko wśród doradców i pracuje dla własnego taty.

Andrzej Duda, Kinga Duda/screen Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda, Kinga Duda/screen Youtube @Andrzej Duda

Karolina Korwin-Piotrowska zauważa, że nie ma się czym szczycić.

- Córka prezydenta w CV to żadne osiągnięcie, raczej deprecjonowanie jej dokonań – podkreśla dziennikarka.

Co mówi o ewentualnym wejściu Kingi do polityki?

- Nie życzyłabym jej tego, bo to brudny sport. Chciałabym jednak, aby pozytywnie nas zaskoczyła jako doradczyni prezydenta – oceniła.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"