Jak donosi portal Pikio, jedna z mam czternastoletniej dziewczynki była bardzo mocno zaniepokojona jej kondycją oraz stanem psychicznym. Nie dało się bowiem nie zauważyć, że nastolatka z dna na dzień była coraz słabsza i miała poważne problemy ze zdrowiem.

Niepokojące plamy

Dziewczynka przez długi czas mówiła swojej mamie, że nieustannie boli ją głowa, a dodatkowo nie ma na nic siły. Nastolatka miała także wahania nastrojów i ciągle była spragniona. Na samym początku jej mama była przekonana, że powodem tego jest natłok zajęć w szkole, jednak prawda okazała się być całkiem inna.

Pewnego dnia mama zauważyła na szyi dziecka coś, co bardzo ją zaniepokoiło. Były to bowiem kręgi na szyi, które były ciemniejsze od pozostałej części skóry. Na samym początku kobieta pomyślała, że jest to brud, jednak kiedy okazało się, że kręgów nie można zmyć w żaden sposób, kobieta jak najszybciej postanowiła zawieźć dziewczynkę do szpitala.

YouTube: ABC Action News

Diagnoza zszokowała mamę i jej dziecko

Nie ulega jednak wątpliwości, że mama oraz nastolatka nie spodziewały się takiej diagnozy. Lekarz oświadczył bowiem, że ciemne kręgi na szyi młodej dziewczyny to rogowacenie ciemne, które z kolei jest wynikiem wysokiego poziomu insuliny w organizmie. Jest to więc jeden z pierwszych objawów cukrzycy typu 2, która jak wiemy, jest chorobą nieuleczalną.

- Chcę, aby inni rodzice wiedzieli, że może się to zdarzyć ich dzieciom, nawet jeśli nie mają cukrzycy i nawet jeśli nikt w ich rodzinie jej nie miał. Musisz zwracać uwagę na jedzenie, które podajesz swoim dzieciom. Musisz kontrolować to, co jedzą, ponieważ ma to długofalowy wpływ na zdrowie – zwróciła się mama nastolatki w apelu do rodziców.

Źródło: littlethings.com

Jak informował portal "Życie": NIEOCZEKIWANA SYTUACJA PODCZAS KONCERTU "SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ". MATEUSZ MORAWIECKI POJAWIŁ SIĘ W TOWARZYSTWIE NAJBLIŻSZYCH, PO RAZ PIERWSZY OD DAWNA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PODWYŻEK OPŁAT ZA PARKOWANIE CZY BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ! BUDŻETY MIAST TOPNIEJĄ, TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI