Fani czekali na to ważne wydarzenie niemal przez cały rok, tymczasem okazuje się, że stoi ono pod znakiem zapytania. Czy zawiodą się i nie zobaczą swojego ulubionego show? O co chodzi?

Przyszłość popularnego festiwalu wisi na włosku. Co dalej?

To będzie ogromny cios dla wszystkich widzów TVP, którzy nie mogą się doczekać niezwykłego show. Rzecz miała dziać się w Warszawie, teraz jednak nie wiadomo, co dalej. Czy Telewizja Polska wycofa się z organizacji?

Widzowie TVP mogą poczuć się rozczarowani. Jak przypomina portal Pikio, ten wielki festiwal miał odbyć się już niedługo, a dopiero teraz pojawiły się głosy, jakoby rada stacji rozważała rezygnację z jego organizacji. Czy to już przesądzone?

W listopadzie 2020 roku w Polsce miała odbyć się Eurowizja Junior. W 2018 roku konkurs zwyciężyła Roksana Węgiel, dzięki czemu w 2019 roku wydarzenie zorganizowano w naszym kraju, w Gliwicach.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Dzięki wygranej Viki Gabor Polska otrzymała ponowną możliwość organizacji Eurowizji Junior w 2020 roku. Jednak dopiero teraz rada TVP ogłosiła oficjalne stanowisko, które nie jest przychylne – jej członkowie są przeciw zorganizowaniu konkursu piosenki w Polsce.

Dlaczego? Ze względu na zły wpływ na „fizyczny, psychiczny i moralny” rozwój dzieci, gdyż, jak twierdzi rada, festiwal jest „sprzeczny z zasadami znajdującymi się w ustawie o radiofonii i telewizji mówiącymi o ochronie dzieci i młodzieży”.

- Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział. Rada Programowa zwraca się o stworzenie przez Telewizję Polską S.A. własnej audycji promującej aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji – informują rada TVP.

Viki Gabor. Źródło: Youtube
Viki Gabor. Źródło: Youtube

- Chcemy rozmawiać na ten temat z zarządem telewizji, wydaje nam się, że ta formuła traktuje dzieci w sposób przedmiotowy i ma mało wspólnego z misją podnoszącą kulturę – uznano.

Prawdopodobnie Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Polsce. Pozostaje pytanie, dlaczego rok temu, podczas organizacji wydarzenia w Gliwicach, zaledwie przed kilkoma miesiącami, gdy Polska zgłosiła się jako potencjalny organizator wydarzenia, a także do teraz nikt nie widział w tym nic złego?

Przypomnij sobie o… WIEŚCI NA TEMAT NADCHODZĄCYCH DNI NIE SĄ NAJLEPSZE. PRZED NAMI DOŚĆ SPORE ZAŁAMANIE POGODY

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: URZĘDNICY WPROWADZĄ DALSZE ZMIANY DO ŚRÓDMIEJSKIEJ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA. KTÓRE ZAPISY ULEGNĄ MODYFIKACJI

Portal Życie pisał również o… NIEBAWEM ROZPOCZNĄ SIĘ PRACE NAPRAWY USZKODZONEGO RUROCIĄGU W WARSZAWIE. RAFAŁ TRZASKOWSKI WYZNACZA TERMIN ZAKOŃCZENIA PRAC