To oficjalne! Już niebawem rozpoczną się prace nad naprawą uszkodzonego niedawno rurociągu płynącego do oczyszczalni ścieków „Czajka” na Wiśle w Warszawie. Rafał Trzaskowski zapowiedział, do kiedy potrwa przebudowa.

Jak wiadomo, dokładnie 29 sierpnia 2020 roku miała miejsce druga awaria „Czajki”. W związku z tym zbudowano tymczasowy most pontonowy, który służy za alternatywę uszkodzonego rurociągu i działa już od niedzieli.

Niebawem zaś rozpoczną się prace nad budową nowego rurociągu – Rafał Trzaskowski zapowiedział, kiedy się zaczną oraz zakończą.

Budowa nowego rurociągu

Jak wynika z wypowiedzi prezydenta Warszawy, w poniedziałek podpisano umowę na pierwszy etap prac z firmą Inżynieria Rzeszów, więc prace rozpoczną się wkrótce.

Pierwszy etap oznacza przeciśnięcie rury stalowej pod dnem Wisły – zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia.

Drugi etap będzie polegał na przeciśnięciu drugiej rury i podłączeniu jej pod system kanalizacyjny – zakończenie planuje się na wiosnę 2021 roku.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: KIEDY SĄSIADKA ZDRADZIŁA MI TEN SPOSÓB, NIE MOGŁAM W TO UWIERZYĆ. OD KIEDY SPRAWDZIŁAM JEGO SKUTECZNOŚĆ, POLECAM WSZYSTKIM. WYSTARCZY TOREBKA HERBATY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II WYSPOWIADAŁ SIĘ U NIEZWYKŁEGO KAPŁANA, ŻEBRAKA ŻYJĄCEGO NA ULICY. TO WYDARZENIE ZMIENIŁO ŻYCIE DUCHOWNEGO. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁY GEST DOBROCI WOBEC SCHOROWANEGO SENIORA ZAOWOCOWAŁ WIELKIMI CZYNAMI. 18-LETNIA KELNERKA BYŁA ZDUMIONA, JAK ODPŁACONO JEJ ZA CODZIENNĄ PRACĘ