Jak podaje "Aleteja", tę wzruszającą historię przytoczył papież Franciszek podczas wywiadu dla włoskiego magazynu "Tenisówki".

Niezwykła historia duchowej przemiany

Ów magazyn "Tenisówki", to wydawnictwo prowadzone przez bezdomnych włoskich dziennikarzy, którzy żyją ze sprzedaży skromnego nakładu. Według opowieści papieża Franciszka, bezdomny był Polakiem, który przebywał w seminarium w tym samym czasie, co Karol Wojtyła, do którego ta historia dotarła pocztą pantoflową dzięki jednemu z wolontariuszy Caritas, któremu udało sie nawiązać nić porozumienia z bezdomnym kapłanem po wielu nieudanych próbach.

Ciepły posiłek i chwila szczerej rozmowy zapoczątkowały wzruszającą historię spotkania po 40 latach dwóch duchownych, których życie pokierowało na dwie skrajnie różne ścieżki. Papież Franciszek tak zapamiętał tę opowieść:

Słysząc imię bezdomnego, papież potwierdził, że był z nim razem w seminarium i postanowił się z nim spotkać. Padli sobie w ramiona po 40 latach i na koniec audiencji bezdomny poprosił Wojtyłę, by go wyspowiadał. Po spowiedzi powiedział do papieża: «teraz twoja kolej». I tak kolega z seminarium wyspowiadał papieża.

To wydarzenie zmieniło życie bezdomnego duchownego. Wrócił on do posługi i pełnił ją w jednym ze szpitali. Ta historia wciąż krąży po Watykanie i choć ma ona rózne wersje, część o wzajemnej spowiedzi zdaje się być prawdziwym, gdyż jest stałym ich elementem.

Co sądzicie o tej opowieści? Ile w niej jest prawdy?

O tym się mówi: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Zerknij tutaj: Jak rozróżnić prawdziwy miód od sztucznego? Prawidłowe przechowywanie

O tym pisaliśmy ostatnio: Gdy weszła do mieszkania po długiej nieobecności związanej z kwarantanną, zobaczyła dziwną roślinę wystającą wprost z mebli. Co się stało