Zofia Czerwińska zmarła w marcu 2019 roku. Aktorka miała 86 lat. Znana była z wielu ról teatralnych i filmowych. Największą sympatię zdobyła rolą w kultowym „Czterdziestolatku”.

Śmierć Zofii Czerwińskiej była niezwykle smutnym wydarzeniem dla jej najbliższych, a także wszystkich fanów. Kultowa aktorka do ostatnich lat miała całkiem spore grono wielbicieli.

Jak wygląda grób Zofii Czerwińskiej?

Jak przypomina portal Lelum, Zofię Czerwińską pochowano na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Mariusz Szczygieł, prywatnie przyjaciel aktorki do ostatnich dni, postanowił pokazać zdjęcie z grobu Zofii Czerwińskiej.

Zofia Czerwińska. Źródło: wmeritum.pl
Zofia Czerwińska. Źródło: wmeritum.pl

Dodał także swoją historię – anegdotę o kupnie kwiatów nagrobnych.

Zofia Czerwińska znana była jako wesoła, optymistyczna kobieta – zapewne między innymi dlatego, że była odtwórczynią głównie ról komediowych. Dlatego historia Mariusza Szczygła urzekła Polaków.

Pisarz postanowił opowiedzieć sytuację, w której odwiedzał grób przyjaciółki i postanowił kupić świeże kwiaty. Z pozoru banalne zadanie urosło do rangi całkiem sporego wyzwania. Na Instagramowym profilu Mariusza Szczygła znalazła się opowieść o wspomnianej sytuacji.

Problem zaczął się, gdy razem ze sprzedawczynią rozmawiali o tym, że często dochodzi do kradzieży kwiatów z grobów. Właśnie dlatego Mariusz Szczygieł poprosił o najbrzydsze kwiaty na grób Zofii Czerwińskiej.

Na miejscu spoczynku aktorki znalazły się kwiaty od jej serdecznego przyjaciela. Przyniósł na miejsce spoczynku przyjaciółki różowe sztuczne kwiaty splecione w serce.

Grób Zofii Czerwińskiej. Źródło: Instagram
Grób Zofii Czerwińskiej. Źródło: Instagram

- Jednak nie mogę Zosi Czerwińskiej zostawić na grobie brzydkich kwiatów. Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka. A jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba, co jej przynoszę, to jednak głupio – myślał.

- Na to starszy pan obok: ‚Pan pójdzie na grób pod parasolem i ona nic z góry nie zobaczy!’. Dobra rada? Wybraliśmy ze sztucznego ohydztwa coś w Zosi ulubionym kolorze, co widać na zdjęciu – opowiadał.

Przypomnij sobie o… KOLEJNA WARSZAWSKA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM PRZYPADKIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. CO ZARZĄDZIŁ SANEPID

Jak informował portal Życie: AKTOR ZNANY Z „BARW SZCZĘŚCIA” PRZECHODZI BARDZO TRUDNE CHWILE. NIE UDAŁO MU SIĘ URATOWAĆ CZŁONKA SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… NOWE INFORMACJE O WYPADKU AUTOBUSU NA WIADUKCIE GROTA-ROWECKIEGO W WARSZAWIE. SPRAWCA OPUŚCIŁ ARESZT. TO, CO ZROBIŁ TUŻ PO TYM JEST NIE DO WIARY