Jak podaje portal "Pikio", Zenek Martyniuk jest niekwestionowaym królem sceny disco polo i niezwykle charyzmatycznym i skromnym przy tym wokalistą. Te cechy pozwoliły mu zdobyć serca fanów, na których może liczyć w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Przekonał się już o tym nie raz. Artysta wierzy, że tym razem będzie tak samo.

Szczęście i ból

W lipcu zeszłego roku w domu państwa Łukaszuków pojawił się synek Filip. Chłopiec dostał 10 w skali Apgar i wydawał się być okazem zdrowia. Nic nie zwiastowało dramatu, jaki przeżyje rodzina. Kiedy chłopiec skończył pół roku, specjaliści zdiagnozowali u niego obniżone napięcie mięśniowe. Podjęto leczenie, które poprawiło stan chłopca. Niestety nie na długo.

Chłopczyk po skończeniu 7 miesięcy zamiast próbować raczkować, siadać i wstawać, ruszał się coraz mniej. Niestety im był starszy tym było coraz gorzej. 17 czerwca u chłopca zdiagnozowano SMA typu 1 - chorobę, która prowadzi do całkowitego zaniku mięśni.

siepomaga.pl

Wesprzeć zbiórkę możecie tutaj.

Nierówna walka z chorobą. Czasu jest niwiele

"Chory przestaje ruszać nóżkami, rączkami, potem zaczyna mieć problemy z połykaniem, oddychaniem... Dzieci, chore na najgorszą postać tej choroby – jak Filipek – bez leczenia umierają przed swoimi drugimi urodzinami" - czytamy na stronie "Sie pomaga", która prowadzi zbiórkę na leczenie chłopca.

Także na Facebooku utworzono specjalną stronę "Licytacje dla Filipka Łukaszuka", na której facebookowicze mogą wystawić na licytację przedmioty i różnego rodzaju usługi. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie Filipka. W akcję pomocy chłopcu zaangażował się również sam Zenek Martyniuk.

"Dzięki uprzejmości Akcent Polska - za co bardzo dziękuję - mam przyjemność wystawić kubek z autografem Zenka Martyniuka (nawet dwoma, drugi jest w mnij widocznym miejscu). Druga taka okazja, dwa autografy na jednym kubku. Kawa w takim kubku na pewno będzie smakowała wyśmienicie. Dodaję też magnes na lodówkę i przypinkę" - czytamy na stronie licytacji.

Posted by Adam Łukaszuk on Wednesday, August 26, 2020

Pomożecie Filipkowi walczyć z chorobą?

To też może cię zainteresować: Raport Ministerstwa Zdrowia z 11.09.2020. Sytuacja związana z koronawirusem wciąż jest napięta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Stockinger został trafiony strzałą Amora? Szczere wyznanie aktora na temat życia uczuciowego

O tym się mówi: Bank odmówił pani Wandzie możliwości dokonania opłat, gdyż ZUS uznał, że zeszła z tego świata. Teraz gorzko się tłumaczy