Jędrzej Kodymowski to aktualnie jedna z największych gwiazd TVP Info. Co wcześniej robił mężczyzna, który teraz został twarzą stacji telewizji publicznej?

Sylwetka Jędrzeja Kodymowskiego

Jędrzej „Kodym” Kodymowski, teraz znany z anteny TVP Info, ma za sobą barwną przeszłość. Jest muzykiem, wokalistą oraz kompozytorem. Jak przypomina Plejada, popularność przyniosło mu założenie zespołu punkowego Apteka.

Mężczyzna urodził się w 1965 roku w Gdyni, we wczesnych latach 80. należał do podziemia muzycznego w Trójmieście, które nazywano Gdańską Sceną Alternatywną.

Jędrzej Kodymowski. Źródło: plejada.pl
Jędrzej Kodymowski. Źródło: plejada.pl

Jego działalność muzyczna w zespołach Apteka oraz Pancerne Rowery przysporzyła mu sporej sławy. Niegdyś spróbował swoich sił również w aktorstwie – miał małą rólkę w filmie „Sztos” Olafa Lubaszenki z 1997 roku.

Nigdy nie dawał się szufladkować, pokazywał, że jest inny od wszystkich, co można było wyczuć w jego muzyce. Od jakiegoś czasu poświęcił się jednak działalności publicystycznej, dalece odbiegającej od jego przeszłości.

Jędrzej Kodymowski, kiedyś niepokorny muzyk punkowy, aktualnie jest prawicową gwiazdą i sympatykiem PiS.

- Myślę, że coś tam robią. Na pewno są rzeczy, które mi się podobają, jak odwoływanie się do naszej narodowej tożsamości, ale i takie, które mi się nie podobają. Choćby okiełznywanie społeczeństwa populizmem. Chociaż patrząc na poprzednie osiem lat, to takie na siłę zaprzeczanie własnej tożsamości też moim zdaniem do niczego nie prowadziło – wypowiadał się na temat działalności PiS.

- Rządy PiS przekonują mnie bardziej niż poprzednie – deklarował.

- Robiono zamieszanie i chaos w celu zablokowania reformy sądownictwa. (...) System ten jest zbudowany w celu ułatwienia życia oszustom i złodziejom oraz gnębienia ofiar – mówił o sądownictwie, popierając reformę PiS.

Jędrzej Kodymowski. Źródło: plejada.pl
Jędrzej Kodymowski. Źródło: plejada.pl

Często pojawia się w TVP Info, gdzie odnosi się do tematów z życia społecznego oraz politycznego. Jego córka zaś zajmuje się przeprowadzaniem sond ulicznych dla TVP Info.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ŚNIĘTYCH RYB U BRZEGÓW WISŁY. CZY POWODEM JEST ZANIECZYSZCZONA RZEKA? EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ, JAK JEST NAPRAWDĘ

Portal Życie pisał również o… JAK WYGLĄDAŁY TEGOROCZNE WAKACJE PREZESA PIS? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ WSPÓŁPRACOWNIK JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO