Komenda Miejska Policji w Gdańsku poinformowała o wynikach ostatnich kontroli dotyczących przestrzegania reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa.

Jak wypadły kontrole?

Policjanci przeprowadzili aż 336 kontroli w ubiegłym tygodniu, szczególnie w sklepach, galeriach handlowych, pojazdach komunikacji miejskiej, klubach itp. gdzie często można zobaczyć łamanie przepisów.

Sprawdzono aż 116 placówek handlowych, około 100 autobusów i tramwajów, 24 lokale służące rozrywce. Łącznie pouczono aż 240 osób, a kilka zostało ukaranych mandatami.

fot. Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Pandemia trwa

Służby apelują o przestrzeganie rygoru sanitarnego i nie narażanie siebie nawzajem na zakażenie koronawirusem.

„Pamiętajmy, koronawirus nie zniknął. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo” - prosi st. asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Policjanci na razie stosują w Gdańsku pouczenia, a w przypadku rażącego naruszenia wypisują mandat. Mogą także skierować wniosek do sądu o ukaranie i powiadomić inspektora sanitarnego, który może nałożyć aż 30 tys. zł kary.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: PKP uruchomiło nowa usługę przy remontowanym dworcu Gdańsk Główny. Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli skorzystać z samochodów elektrycznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: Nietrzeźwi plażowicze największym problemem na plażach. GOS podsumował sezon wakacyjny na gdańskich kąpieliskach

O tym się mówi: Pomorskie: ścieki z Warszawy wpływają do Bałtyku. Sanepid podał wyniki badań wody w Zatoce Gdańskiej