Kto by się tego spodziewał. Melania Trump, małżonka prezydenta USA, postanowiła wyjść z piękną inicjatywą. Jej gest docenili Polacy – oddała cześć Janowi Pawłowi II. Co łączy ją z papieżem Polakiem?

Co wspólnego mają Melania Trump i Jan Paweł II?

50-letnia małżonka Donalda Trumpa zdecydowała się na okazanie szacunku papieżowi z Polski. Jej działania spotkały się z pozytywnym odbiorem, jednak, nie ma co ukrywać, były także dość zaskakujące. O co chodzi?

Ogród różany, który znajduje się wokół Białego Domu, to ważne dla amerykańskiej pierwszej damy miejsce. Jak podaje Pomponik, niedawno otwarto go po odnowieniu – pierwszym od 60 lat. Melania Trump sama pilnowała prac.

Jan Paweł II/screen TVP VOD
Jan Paweł II/screen TVP VOD
Jan Paweł II/screen TVP VOD

Teraz w ogrodzie znajdują się piękne kwiaty oraz równo strzyżone bukszpany. Jednak największe wrażenie robi wysoka, pachnąca róża, kwitnąca na biało.

To właśnie najpiękniejsza ozdoba ogrodu została nazwana… imieniem Jana Pawła II. Ten piękny gest Melanii Trump ma wielkie znaczenie.

Żona Donalda Trumpa sama poprosiła o posadzenie wspomnianej róży. Kwiat ma przypominać o wizycie Karola Wojtyły w Białym Domu w 1979 roku, gdyż jest to papież szczególnie ważny dla pierwszej damy.

W 2005 roku Melania i Donald Trump brali głośny ślub, a kobieta miała na sobie wartą ok. 100 tysięcy dolarów suknię od Diora z 13-metrowym trenem i kryształkami oraz długi welon. Jednak, co ciekawe, żona prezydenta USA zamiast bukietu wybrała różaniec ozdobiony kwiatami, który był rodzinną pamiątką.

Melania Trump i Donald Trump. Źródło: gazeta.pl
Melania Trump i Donald Trump. Źródło: gazeta.pl

Ten sam różaniec wzięła ze sobą do Watykanu w 2017 roku i poprosiła papieża Franciszka o poświęcenie przedmiotu, co też uczynił.

Krótko po tym geście okazało się, że choć Donald Trump jest protestantem, Melania to katoliczka, a różaniec ma od mamy – dostała go w 1996 roku, gdy wyjeżdżała z rodzinnej Słowenii.

Co ciekawe, Melania przyjęła chrzest 14 czerwca – w dzień urodzin jej obecnego męża, Donalda. Szacunek i miłość do Jana Pawła II przywiozła ze sobą z domu rodzinnego.

W czerwcu 2020 pojawiła się z Donaldem w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie.

„Uhonorowaliśmy dziś życie i dziedzictwo Świętego Jana Pawła II. Jego pasja i oddanie wolności to spuścizna, którą musimy chronić dla ludzi na całym świecie” – pisała w social mediach.

Przypomnij sobie o… DYREKTORZY KIERUJĄ DO SANEPIDU WNIOSKU. CZY BĘDZIE MIAŁO TO WPŁYW NA TERMIN ROZPOCZĘCIA ROKU I ZASADY, NA JAKICH SIĘ ODBĘDZIE

Jak informował portal Życie: MINISTER EDUKACJI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. CO MA DO PRZEKAZANIA, TUŻ PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: NOWE ROZKŁADY JAZDY TRAMWAJÓW JUŻ OD DZISIAJ. CO SIĘ ZMIENIŁO W FUNKCJONOWANIU LINII TRAMWAJOWYCH